Milli Məclisin deputatı, AMEA-nın professoru, siyasi elmlər doktoru Qənirə Paşayeva ilə AMEA Professorlarının Koordinasiya Şurasının elmi katibi İlqar Məmmədov arasında fikir mübadiləsi olmuşdur
16.09.2019 / Xəbərlər
16 Sentyabr 2019-cu ildə AMEA-nın Rəyasət Heyətində Bilik günü ilə əlaqədar tədbirdə Milli Məclisin deputatı, AMEA-nın professoru, siyasi elmlər doktoru Qənirə Paşayeva ilə AMEA Professorlarının Koordinasiya Şurasının elmi katibi, AMEA-nın professoru,riyaziyyat elmləri doktoru İlqar Məmmədov və AMEA Professorlarının Koordinasiya Şurasının sədri, AMEA-nın professoru, riyaziyyat elmləri doktoru Rövşən Bəndəliyev AMEA professorlarının multidissiplinar fəaliyyət proqramına aid olan bəzi məsələləri nəzərdən keçirmişlər.
Qərara alınmışdır ki,yaxın müddətdə AMEA Professorlarının yeni seçilmiş üzvləri daxil olmaqla daha geniş tərkibdə AMEA Professorlarının Koordinasiya Şurasının növbəti iclası keçirilsin.

Состоялся обмен мнениями между депутатом Милли Меджлиса профессором НАНА, доктором политических наук Ганирой Пашаевой и ученым секретарем Координационного совета профессоров НАНА Ильгара Мамедова
16.09.2019 / Конференции, собрания
16 сентября 2019 года на заседании Президиума НАНА, посвященному Дня знаний, депутат Милли Меджлиса профессор НАНА, доктор политических наук Ганира Пашаева, ученый секретарь Координационного совета профессоров НАНА профессор НАНА, доктор математических наук Ильгар Мамедов и председатель Координационного совета профессоров НАНА профессор НАНА, доктор математических наук Ровшан Бандалиев рассмотрели некоторые вопросы, связанные с программой междисциплинарной деятельности профессоров НАНА.
Было решено, что в ближайшее время состоится очередное заседание Координационного совета профессоров НАНА в расширенном составе, включая вновь избранных членов профессоров НАНА.