İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda fərq və ixtisas fənlərindən doktorluq imtahanları keçirilmişdir
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun baş direktoru, akademik Əli Abbasovun “Yay imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” əmrinə uyğun olaraq İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda 2025-ci ilin yay imtahan sessiyasında fərq və ixtisas fənlərindən doktorluq imtahanlarının qəbulu məqsədilə İnstitutun icraçı direktoru v.m.i.e., texnika elmləri doktoru, dosent Elxan Səbziyevin və AMEA-nın müxbir üzvü İsmayıl İsmayılovun sədrliyi ilə imtahan komissiyaları yaradılmışdır.
13, 20 iyun və 3 iyul 2025-ci il tarixlərində “Texnikanın əsasları” ümumelmi fənnindən fərq imtahanı, 3337.01 – “İnformasiya ölçmə və idarəetmə sistemləri” və 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisaslarından doktorluq imtahanları keçirilmişdir. İmtahanlarda 3 iddiaçı iştirak etmişdir.

Qualification and specialty doctoral examinations at the Institute of Control Systems were held
Following the order of General Director of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan Academician Ali Abbasov "On conducting the summer examination session", examination commissions chaired by the Acting Executive Director of the Institute Assoc.Prof. Elkhan Sabziev, DSc in Engineering, and Corresponding Member of ANAS Ismayil Ismayilov were established at the Institute of Control Systems (ICS) to conduct qualification and specialty doctoral examinations in the 2025 summer examination session.
3 candidates took part in the exam on the general discipline of "Fundamentals of Engineering" and the specialty exams for specialties 3337.01 - "Information measurement and control systems" and 3338.01 - “System analysis, control and information processing” on June 13 and 20, and July 3, 2025.