İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda fərq və ixtisas fənlərindən doktorluq imtahanları keçirilmişdir
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun baş direktoru, akademik Əli Abbasovun “Yay imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” əmrinə uyğun olaraq İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda 2025-ci ilin yay imtahan sessiyasında fərq və ixtisas fənlərindən doktorluq imtahanlarının qəbulu məqsədilə İnstitutun icraçı direktoru v.m.i.e., texnika elmləri doktoru, dosent Elxan Səbziyevin və AMEA-nın müxbir üzvü İsmayıl İsmayılovun sədrliyi ilə imtahan komissiyaları yaradılmışdır.
13, 20 iyun və 3 iyul 2025-ci il tarixlərində “Texnikanın əsasları” ümumelmi fənnindən fərq imtahanı, 3337.01 – “İnformasiya ölçmə və idarəetmə sistemləri” və 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisaslarından doktorluq imtahanları keçirilmişdir. İmtahanlarda 3 iddiaçı iştirak etmişdir.

В Институте систем управления прошли докторские экзамены по академической разнице и специальности
В соответствии с приказом генерального директора Института систем управления Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, академика Али Аббасова «О проведении летней экзаменационной сессии» в Институте систем управления были созданы экзаменационные комиссии под председательством в.и.о. исполнительного директора института, доктора технических наук, доцента Эльхана Сабзиева и члена-корреспондента НАНА Исмаила Исмаилова с целью приема докторских экзаменов по академической разнице и специальности в летнюю экзаменационную сессию 2025 года.
13, 20 июня и 3 июля 2025 года состоялись экзамены по академической разнице по общенаучной дисциплине «Основы техники» и докторские экзамены по специальностям 3337.01 — «Информационно-измерительные системы и системы управления» и 3338.01 — «Системный анализ, управление и обработка информации». В экзаменах приняли участие 3 кандидата.