İSİ-nin əməkdaşları Bakı E-Ticarət Forumunda iştirak ediblər
21-22 oktyabr 2019-cu il tarixlərində elektron ticarət dünyasının 2019-ci il üzrə ən maraqlı beynəlxalq tədbiri Bakı E-ticarət Forumu (BEF 2019) keçirilmişdir.
İki günlük Forumda 30-dan artıq çıxış, 60-dan artıq e-ticarət və onlayn ödəniş platformaları, master-klass və 300-dən artıq iştirakçı olmuşdur: beynəlxalq təşkilatlar, mikro, kiçik və orta sahibkarlar, dövlət qurumlarının nümayəndələri, icitmai təşkilatlar, investorlar və startaplar. BEF 2019 da sahəsinin inkişafı üzrə ən qabaqcıl ideyaların mübadiləsi üçün imkanlar yaradılmışdır.
Bu tədbirdə İSİ-nin “Xarici əlaqələr və İnnovasiya” şöbəsinin müdiri, Avropa İttifaqının Horizon 2020 Proqramının Qanunvericilik və Maliyyə istiqaməti üzrə Milli təmsilçisi, EU4Digital layihəsində elektron ticarət məsələləri üzrə ekspert Tofiq Babayev, həmçinin elmi işçisiləri Valeriya Puşnova, Sevinc Babayeva və laborantı Firəngiz İmanova da iştirak ediblər.

ICS employees participated in the Baku eTrade Forum BEF2019
Baku eTrade Forum (BEF2019), the most interesting international event in the world of eTrade in 2019, took place on 21-22 October 2019.
The two-day forum included more than 30 speeches, more than 60 eTrade and online payment platforms, a master class and was attended by more than 300 participants: international organizations, owners of micro, small and medium enterprises, representatives of government agencies, public organizations, investors and startups. BEF2019 created opportunities for exchange of the most advanced ideas for the development of this field.
The event was also attended by the Head of the Foreign Relations and Innovation Department of the ICS ANAS, Legal & Financial NCP Horizon 2020, eTrade expert of the EU4Digital project Tofig Babaev, as well as researchers Valeria Pushnova and Sevinj Babayeva and laboratory assistant Firengiz Imanova.