İSİ-nin laboratoriya rəhbəri, professor Mənsimov Kamil “Şöhrət” ordeni ilə təltif edilib
25 noyabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin sərəncamı ilə Bakı Dövlət Universitetinin 100 illiyi münasibətilə və Azərbaycanda təhsilin və elmin inkişafındakı xidmətlərinə görə Bakı Dövlət Universitetinin “Riyazi kibernetika” kafedrasının müdiri və AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun 2.4 saylı “Mürəkkəb dinаmik sistemlərdə idаrəetmə” laboratoriyasının rəhbəri, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru, professor Mənsimov Kamil Bayraməli oğlu “Şöhrət” ordeni ilə təltif edilmişdir.
Hörmətli Həmkarımızı ürəkdən təbrik edirik, möhkəm can sağlığı, gələcək elmi işlərində müvəffəqiyyətlər arzulayırıq.

Head of Laboratory of ICS Professor Kamil Mansimov was awarded the “Order of Glory”
On 25 November 2019, by the order of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, on the occasion of the 100th anniversary of Baku State University and for his contribution to the development of education and science in Azerbaijan, Head of the Department of Mathematical Cybernetics of BSU, Head of Laboratory 2.4 “Control in complex dynamic systems” of the Institute of Control Systems of ANAS Professor Kamil Mansimov was awarded the “Order of Glory”.
We sincerely congratulate our esteemed colleague and wish him good health and success in his future scientific work.