AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun növbəti Elmi Şurası keçirilmişdir
27 noyabr 2019-cu ildə AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun növbəti Elmi Şurasının iclası keçirildi. İclasda İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun direktoru, akademik Telman Əliyev institutun 2019-cu il üzrə elmi və elmi-təşkilatı fəaliyyətinin yekunu haqqında hesabatı təqdim etdi. Telman Əliyev 2019-cu il ərzində aşağıda görülmüş işlər barədə məlumat verdi:
2019-cu ildə İSİ-nin əsas nailiyyətləri;  elmi-tədqiqat işləri planlarının yerinə yetirilməsi və alınmış mühüm nəticələr; patentlər; qrantlar; layihələr; 2019-cu ildə İSİ-nin nəşriyyat fəaliyyəti; monoqrafiyalar; dissertasiya işləri; müsabiqələrdə iştirak və mükafatlar; xarici jurnallarin redaksiya heyətinin üzvləri; təşkilat və qurumların üzvü seçilməsi haqqında; xaricdə keçirilən konfransların təşkilində iştirak haqqında; elmi-tədqiqat proqramlarının müsabiqələrdə iştirakı; qrantlara layiq görülən işlər, davam etdirilən layihələr, başa çatdırılmış layihələr və proqramlar; kadr hazırlığı; xarici qonaqlarla görüşlər; institutun  jurnalları haqqında.

Regular meeting of the Science Council took place
A regular meeting of the Science Council of the Institute of Control Systems took place on 27 November 2019. Director of the Institute of Control Systems, Acad. Telman Aliev presented the report on the results of scientific and scientific-organizational activities of the Institute for 2019. Telman Aliev gave information on the following activities in 2019:
key achievements of the ICS in 2019; implementation of the plan of scientific research work and significant results obtained; patents; grants; projects; publishing activities of ICS in 2019; monographs; dissertations; participation in competitions and obtained awards; members of the editorial board of foreign journals; the election of members of organizations and institutions; participation in the organization of conferences abroad; participation in competitions of research programs; grant-awarded works, ongoing projects, completed projects and programs; personnel training; meeting with foreign guests; Institute’s journals.