AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun növbəti Elmi Şurası keçirilmişdir
27 noyabr 2019-cu ildə AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun növbəti Elmi Şurasının iclası keçirildi. İclasda İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun direktoru, akademik Telman Əliyev institutun 2019-cu il üzrə elmi və elmi-təşkilatı fəaliyyətinin yekunu haqqında hesabatı təqdim etdi. Telman Əliyev 2019-cu il ərzində aşağıda görülmüş işlər barədə məlumat verdi:
2019-cu ildə İSİ-nin əsas nailiyyətləri;  elmi-tədqiqat işləri planlarının yerinə yetirilməsi və alınmış mühüm nəticələr; patentlər; qrantlar; layihələr; 2019-cu ildə İSİ-nin nəşriyyat fəaliyyəti; monoqrafiyalar; dissertasiya işləri; müsabiqələrdə iştirak və mükafatlar; xarici jurnallarin redaksiya heyətinin üzvləri; təşkilat və qurumların üzvü seçilməsi haqqında; xaricdə keçirilən konfransların təşkilində iştirak haqqında; elmi-tədqiqat proqramlarının müsabiqələrdə iştirakı; qrantlara layiq görülən işlər, davam etdirilən layihələr, başa çatdırılmış layihələr və proqramlar; kadr hazırlığı; xarici qonaqlarla görüşlər; institutun  jurnalları haqqında.

Состоялся очередной Ученый Совет Института Систем Управления НАНА
27 ноября 2019 года состоялся очередной Ученый Совет Института Систем Управления НАНА. На заседании директор Института Систем Управления академик Тельман Алиев представил доклад о результатах научной и научно-организационной деятельности института за 2019 год. Тельман Алиев предоставил информацию о следующих работах, проделанных в течение 2019 года:
основные достижения ИСУ в 2019 году; выполнение планов научно-исследовательской деятельности и полученные важные результаты; патенты; гранты; проекты; издательская деятельность ИСУ в 2019 году; монографии; диссертационные работы; участие в конкурсах и награды; члены редколлегии иностранных журналов; избрание членов организаций и учреждений; участие в организации конференций за рубежом; участие в конкурсах научно-исследовательских программ; работы, удостоенные гранты, текущие проекты, завершенные проекты и программы; кадровая подготовка; встречи с иностранными гостями; журналы института.