Gürcüstan Texniki Universitetinin nümayəndəsi AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda olmuşdur
9 dekabr 2019-cu il tarixində AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) direktoru, akademik Telman Əliyev və Gürcüstan Texniki Universitetinin (GTU) “Nəqliyyat və Maşınqayırma” kafedrasının  professoru Cəmil Qasımov arasında görüş keçirildi.
C. Qasımov Bakı-Tbilisi-Qars dəmiryolunun tikintisində bilavasitə olaraq iştirak etmiş və Gürcüstan ərazisinin tikintisində koordinator vəzifəsində çalışmışdır. C. Qasımov İSİ-nin həyata keçirdiyi layihələrlə tanış olmuşdur. Şərq-Qərb Nəqliyyat Dəhlizində (xüsusən Bakı-Tbilisi-Qars dəmiryolu boyu) hərəkətin təhlükəsizliyi üzrə birgə aparıla bilən layihələr barədə və Gürcüstan Texniki Universiteti ilə AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutu arasında əməkdaşlığın formalarına dair fikir mübadiləsi aparılmışdır.

A representative of the Georgian Technical University visited the Institute of Control Systems of ANAS
09.12.2019 / Conferences, assemblies
A meeting was held between the Director of the Institute of Control Systems (ICS) of ANAS Academician Telman Aliev and the professor of the Faculty of Transportation and Mechanical Engineering of the Georgian Technical University  (GTU) Jamil Gasimov took place on 9 December 2019.
J. Gasimov was directly involved in the construction of the Baku-Tbilisi-Kars railway and worked as a coordinator of the construction of the Georgian section. J. Gasimov got acquainted with ICS projects. An exchange of views was held on joint projects on traffic safety in the East-West transport corridor (especially along the route of the Baku-Tbilisi-Kars railway) and forms of cooperation between GTU and ICS.