AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutu ilə Gürcüstan Kənd Təsərrüfatı Akademiyası arasında görüş keçirilmişdir
18.12.2019 / Xəbərlər
18 dekabr 2019-cu il tarixində Gürcüstanın Tbilisi şəhərində Gürcüstan Kənd Təsərrüfatı Akademiyasının prezidenti, akademik Quram Aleksidze və vitse-prezidenti Aleksandr Didebulidze ilə AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) “Xarici əlaqələr və İnnovasiya” şöbəsinin müdiri, Aİ-nin Horizon 2020 Proqramının Hüquq və Maliyyə Aspektləri üzrə Milli Əlaqələndirici şəxsi Tofiq Babayevi qəbul etmişdir.
Görüşdə Gürcüstan Kənd Təsərrüfatı Akademiyası (GKTA) ilə AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutu (İSİ) arasında əməkdaşlıq barədə fikir mübadiləsi aparılmış və kənd təsərrüfatı bitkilərinin yetişdirilməsi proseslərinin modelləşdirilməsi və optimallaşdırılması üçün metodların yaradılması üzrə müzakirələr aparılmışdır.

Состоялась встреча между Институтом Систем Управления НАНА и Грузинской Академией Сельскохозяйственных Наук
18.12.2019 / Конференции, собрания
18 декабря 2019 года в Тбилиси, Грузия, президент Грузинской Сельскохозяйственной Академии, академик Гурам Алексидзе и вице-президент Александр Дидебулидзе, приняли заведующего отделом Зарубежных Связей и Инноваций Института Систем Управления НАНА, Национального Координатора по Правовым и Финансовым Аспектам программы HORIZON 2020 Тофига Бабаева.
На встрече состоялся обмен мнениями о сотрудничестве между Грузинской Академией Сельскохозяйственных Наук (ГАСХ) и Институтом Систем Управления (ИСУ) НАНА, а также были обсуждены вопросы разработки методов моделирования и оптимизации процессов возделывания сельскохозяйственных культур.