ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclası keçirilib
18 sentyabr 2025-ci il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdindəki ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclası keçirilib.
İclasda iddiaçılar Məhəmməd Hüseyn oğlu Rezvanın, Tamilla Adil qızı Bayramovanın, Nərmin İbrahim qızı Həsənlinin və Ülviyyə Zakir qızı Rəsulovanın dissertasiya işi üzrə avtoreferatlarının əlyazması hüququnda çapına razılıq verilməsi, Komissiyanın müəyyən etdiyi “Dissertasiyaların avtoreferatlarının göndərilməli olduğu təşkilatların siyahısı”na (Əlavə 1.6) əlavə olunacaq ünvanların müəyyən edilməsi, müdafiənin keçirilmə tarixinin və rəsmi opponentlərın təsdiqi məsələləri müzakirə edilib.

Состоялось заседание Диссертационного совета ED 1.20
18 сентября 2025 года состоялось заседание Диссертационного совета ED 1.20 при Институте систем управления Министерства науки и образования АР.
На заседании обсуждались вопросы выдачи согласия на печать авторефератов на правах рукописи, определения адресов, которые будут добавлены в установленный комиссией “Перечень организаций, в которые должны быть направлены Авторефераты диссертаций” (Приложение 1.6), утверждения даты проведения защиты и официальных оппонентов для диссертационных работ соискателей Мухаммеда Гусейн оглу Резвана, Тамиллы Адиль гызы Байрамовой, Нармин Ибрагим гызы Гасанли и Ульвии Закир гызы Расуловой.