ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclası keçirilib
18 sentyabr 2025-ci il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdindəki ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclası keçirilib.
İclasda iddiaçılar Məhəmməd Hüseyn oğlu Rezvanın, Tamilla Adil qızı Bayramovanın, Nərmin İbrahim qızı Həsənlinin və Ülviyyə Zakir qızı Rəsulovanın dissertasiya işi üzrə avtoreferatlarının əlyazması hüququnda çapına razılıq verilməsi, Komissiyanın müəyyən etdiyi “Dissertasiyaların avtoreferatlarının göndərilməli olduğu təşkilatların siyahısı”na (Əlavə 1.6) əlavə olunacaq ünvanların müəyyən edilməsi, müdafiənin keçirilmə tarixinin və rəsmi opponentlərın təsdiqi məsələləri müzakirə edilib.

Meeting of ED 1.20 Dissertation Council was held
A meeting of the ED 1.20 Dissertation Council of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan was held on September 18, 2025.
The meeting discussed the issues of giving consent for printing the abstract on the rights of manuscript, determining the addresses to be added to the "List of organizations to which the abstracts of dissertations should be sent" (Appendix 1.6), approving the date of the defense and official opponents for the dissertations of applicants Muhammad Rezvan, Tamilla Bayramova, Narmin Hasanli and Ulviyya Rasulova.