Akademik Telman Əliyev Aşqabadda keçiriləcək beynəlxalq konfransa dəvət almışdır
Türkmənistan Elmlər Akademiyasının prezidenti S. Toylıyev AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun direktoru, akademik Telman Əliyevı  hər il Aşqabadda 12 iyun tarixində keçirilən Elm Gününə həsr olunmuş "Xoşbəxtlik və əzəmətlik dövründə elm, texnika və innovasiya texnologiyaları” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktiki konfransında iştirak və  konfransın Plenar iclasında çıxış etməyə dəvət edib.   Konfrans 12-13 iyun 2020-ci il tarixində keçiriləcəkdir və xarici qonaqlar konfransda  distant iştirak edecəklər.
Beynəlxalq konfransın əsas istiqamətləri iqtisadiyyatın müxtəlif sektorlarında,  o cümlədən neft-qaz sektorunda, energetika, kənd təsərrufatı, tikinti, seysmologiya, ətraf mühit, iqtisadiyyat elmləri və s. innovasiya, həmçinin  rəqəmsal texnologiyaların tətbiqini əhatə edir.

Academician Telman Aliev was invited to the international conference in Ashgabat
President of the Academy of Sciences of Turkmenistan S. Toiliyev invited Academician Telman Aliev, Director of the Institute of Control Systems of ANAS, to take part in the International Scientific Conference "Science, Technology and Innovative Technologies in an Epoch of Powerful and Happiness" devoted to the Science Day which is celebrated annually on 12 June in Turkmenistan and to speak at the plenary meeting of the conference. The conference will be held on 12-13 June 2020 in Ashgabat.
Foreign participants will attend the conference remotely this year.
The main topics of the international conference cover • Innovative and digital technologies various sectors of economy, including oil and gas complex, energy, agriculture, construction, architecture, seismology, environment protection, economics, etc.