Akademik Telman Əliyev Aşqabadda keçiriləcək beynəlxalq konfransa dəvət almışdır
Türkmənistan Elmlər Akademiyasının prezidenti S. Toylıyev AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun direktoru, akademik Telman Əliyevı  hər il Aşqabadda 12 iyun tarixində keçirilən Elm Gününə həsr olunmuş "Xoşbəxtlik və əzəmətlik dövründə elm, texnika və innovasiya texnologiyaları” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktiki konfransında iştirak və  konfransın Plenar iclasında çıxış etməyə dəvət edib.   Konfrans 12-13 iyun 2020-ci il tarixində keçiriləcəkdir və xarici qonaqlar konfransda  distant iştirak edecəklər.
Beynəlxalq konfransın əsas istiqamətləri iqtisadiyyatın müxtəlif sektorlarında,  o cümlədən neft-qaz sektorunda, energetika, kənd təsərrufatı, tikinti, seysmologiya, ətraf mühit, iqtisadiyyat elmləri və s. innovasiya, həmçinin  rəqəmsal texnologiyaların tətbiqini əhatə edir.

Академик Тельман Алиев приглашен на международную конференцию в Ашхабаде
Президент Академии Наук Туркменистана С. Тойлыев пригласил директора Института Систем Управления НАНА, академика Тельманом Алиева принять участие в научно-практической конференции «Наука, техника и инновационные технологии в эпоху могущества и счастья», посвященной ежегодно 12 июня отмечаемому в Туркменистане Дню Науки и выступить на пленарном заседании конференции. Конференция состоится 12-13 июня 2020 года в г.Ашхабад.
В этом году иностранные гости будут участвовать в конференции удаленно.
Основные направления международной конференции охватывают инновационные, в том числе цифровые технологии в различных секторах экономики, включая нефтегазовый комплекс, энергетику, сельское хозяйство, строительство, архитектуру, сейсмологию, экологию, экономику и т.д.