AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda koronavirusa qarşı dezinfeksiya aparılıb
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin “Koronavirusla bağlı profilaktik tədbirlər haqqında” sərəncamının icrasını təmin etmək məqsədilə İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda iyunun  18-19-də dezinfeksiya işləri aparılıb.
Qeyd edək ki, institutda Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın qaydalarına ciddi riayət edilir, qabaqlayıcı tədbirlər görülür. Belə ki, mövcud profilaktik vəziyyət nəzərə alınaraq, qoruyucu tibbi maska və dezinfeksiya vasitələrindən istifadə olunur, müəyyən olunmuş sosial məsafəyə diqqət yetirilir.

В Институте Систем Управления произведена дезинфекция от коронавируса
18-19 июня в Институте Систем Управления произведена дезинфекция от коронавируса в целях обеспечения выполнения поручений президента НАНА академика Рамиза Мехтиева «О профилактических мерах, связанных с коронавирусом».
Следует отметить, что в институте строго соблюдаются правила Оперативного штаба при Кабинете министров и принимаюися профилактические меры. Так, в соответствии с требованиями специального карантинного режима используются защитные медицинские маски и дезинфицирующие средства, соблюдается социальная дистанция.