AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda koronavirusa qarşı dezinfeksiya aparılıb
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin “Koronavirusla bağlı profilaktik tədbirlər haqqında” sərəncamının icrasını təmin etmək məqsədilə İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda iyunun  18-19-də dezinfeksiya işləri aparılıb.
Qeyd edək ki, institutda Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın qaydalarına ciddi riayət edilir, qabaqlayıcı tədbirlər görülür. Belə ki, mövcud profilaktik vəziyyət nəzərə alınaraq, qoruyucu tibbi maska və dezinfeksiya vasitələrindən istifadə olunur, müəyyən olunmuş sosial məsafəyə diqqət yetirilir.

Institute of Control Systems was disinfected against coronavirus
On June 18-19, Institute of Control Systems carried out disinfection to ensure the implementation of the order of the President of ANAS academician Ramiz Mehdiyev "On preventive measures related to coronavirus".
Noted that the Institute strictly follow the rules of the Operational Headquarters under the Cabinet of Ministers and takes preventive measures. Thus, in accordance with the requirements of the special quarantine regime, protective medical masks and disinfectants are used, and the social distance is paid attention.