İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Elmi şurasının cari il üzrə hesabat iclaslarına start verilib
20 noyabr 2025-ci il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Elmi şurasının iclasında bir sıra laboratoriyaların cari il üzrə hesabatları dinlənilib. Tədbirdə institutun rəhbərliyi, şura üzvləri, laboratoriya müdirləri tam heyətdə iştirak ediblər.
İclasda institutun Tanıma, identifikasiya və optimal qərar qəbuletmə üsulları laboratoriyası, Diskret optimallaşdırma modelləri və üsulları laboratoriyası, Qərarların qəbul edilməsini dəstəkləyən informasiya sistemləri laboratoriyası, Obyektlərin texniki vəziyyətinin identifikasiyası texnologiyaları və sistemləri laboratoriyasının 2025-ci il üzrə hesabatları dinlənilib.
Sonda, dinlənilən hesabatlarla bağlı geniş müzakirə aparıldı, açıq səsvermə keçiriləcək hesabatlar müsbət qiymətləndirildi.

Reporting meetings of the Science Council of the Institute of Control Systems for the current year started
21.11.2025 / Conferences, assemblies
The reports of a number of laboratories for the current year were presented at the meeting of the Science Council of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan on November 20, 2025. The meeting was attended by the administration of the Institute, members of the Council, heads of departments and laboratories in full.
The reports of the Laboratory of Recognition, Identification and Optimal Solution Methods, Laboratory of Models and Methods of Discrete Optimization, Laboratory of Information Decision Support Systems and Department of Scientific and  Laboratory of Technologies and Systems for Identification of the Technical Condition of Objects of the Institute for the year 2025 were presented at the meeting.
The reports were widely discussed and open voting was held, as a result of which the reports received positive evaluation.