AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutundan ordumuza dəstək
27 sentyabr səhər saat 6 radələrindən başlayaraq Ermənistan silahlı qüvvələrinin cəbhə xətdində Azərbaycan Ordusunun mövqelərini və yaşayış məntəqələrini iriçaplı silahlar, minaatanlar və müxtəlif çaplı artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutması nəticəsində atəşkəs rejimi pozulub. Cəbhənin müxtəlif yerlərindən açılan intensiv atəş nəticəsində mülki əhali arasında həlak olan və yaralananlar olub, mülki infrastruktur obyektlərinə ciddi ziyan dəyib.
Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan Ordusu işğal olunmuş Qarabağ torpaqlarımızda uğurlu döyüş əməliyyatları apararaq 30 ilə yaxın davam edən həsrətə son qoymaqdadır. Ard-arda gələn qələbələr hər bir azərbaycanlıda böyük qürur və sevinc hisləri yaradır.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin imzaladığı müvafiq Fərman ilə ölkədə 28 sentyabrdan hərbi vəziyyət rejimi qüvvəyə minib. Milli Ordumuza dəstək olmaq məqsədilə AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun kollektivi və institutun nəzdində fəaliyyət göstərən Xüsusi Konstruktor Bürosu Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fonduna 17 800 manat vəsait köçürüblər.
Biz inanırıq ki, Ali Baş komandanın rəhbərliyi ilə ordumuz qələbə çalacaq! Ordumuza və Prezidentimizə dəstək olmağa hər zaman hazırıq!

Institute of Control Systems of ANAS supports the Army
At approximately 6 a.m. on September 27, as a result of the intensive shelling of the positions of the Azerbaijani army and populated areas on the front line by the Armenian armed forces from large-caliber weapons, mortars and artillery of various calibers, the ceasefire was violated. As a result of intense fire from various parts of the front line, civilians were killed and wounded, and civilian infrastructure was seriously damaged.
The Azerbaijani army under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev is successfully conducting military operations in the occupied Karabakh lands, putting an end to almost 30 years of sorrow. Successive victories cause great pride and joy in every Azerbaijani.
Martial law was introduced in the country by the decree signed by the Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces. In order to support our National Army, employees of the Institute of Control Systems of ANAS and the Special Design Bureau operating at the Institute donated 17,800 manats to the Armed Forces of Azerbaijan Relief Fund.
We believe that under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief, our army will triumph! We are always ready to support our army and our President!