AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutundan ordumuza dəstək
27 sentyabr səhər saat 6 radələrindən başlayaraq Ermənistan silahlı qüvvələrinin cəbhə xətdində Azərbaycan Ordusunun mövqelərini və yaşayış məntəqələrini iriçaplı silahlar, minaatanlar və müxtəlif çaplı artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutması nəticəsində atəşkəs rejimi pozulub. Cəbhənin müxtəlif yerlərindən açılan intensiv atəş nəticəsində mülki əhali arasında həlak olan və yaralananlar olub, mülki infrastruktur obyektlərinə ciddi ziyan dəyib.
Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan Ordusu işğal olunmuş Qarabağ torpaqlarımızda uğurlu döyüş əməliyyatları apararaq 30 ilə yaxın davam edən həsrətə son qoymaqdadır. Ard-arda gələn qələbələr hər bir azərbaycanlıda böyük qürur və sevinc hisləri yaradır.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin imzaladığı müvafiq Fərman ilə ölkədə 28 sentyabrdan hərbi vəziyyət rejimi qüvvəyə minib. Milli Ordumuza dəstək olmaq məqsədilə AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun kollektivi və institutun nəzdində fəaliyyət göstərən Xüsusi Konstruktor Bürosu Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fonduna 17 800 manat vəsait köçürüblər.
Biz inanırıq ki, Ali Baş komandanın rəhbərliyi ilə ordumuz qələbə çalacaq! Ordumuza və Prezidentimizə dəstək olmağa hər zaman hazırıq!

Поддержка нашей армии от Института систем управления НАНА
В районе 6 часов утра 27 сентября, в результате интенсивного обстрела вооруженными силами Армении позиций азербайджанской армии и населенных пунктов на линии фронта из крупнокалиберного оружия, минометов и артиллерии различного калибра был нарушен режим прекращения огня. В результате интенсивного огня, открываемого с различных участков прифронтовой полосы, были убиты и ранены мирные жители, нанесен серьезный ущерб гражданской инфраструктуре.
Азербайджанская армия под руководством Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева успешно проводит боевые операции на оккупированных карабахских землях, кладя конец почти 30-летней скорби. Последовательные победы вызывают у каждого азербайджанца большую гордость и радость.
Соответствующим Указом, подписанным Президентом Азербайджанской Республики, Верховным Главнокомандующим Вооруженными Силами господином Ильхамом Алиевым, 28 сентября в стране введено военное положение. В целях поддержки нашей Национальной армии сотрудники Института Систем Управления НАНА и действующего при институте Специального Конструкторского Бюро перечислили в Фонд помощи Вооруженным силам Азербайджана 17 800 манатов.
Мы верим, что под руководством Верховного Главнокомандующего наша армия победит! Мы всегда готовы поддержать нашу армию и нашего Президента!