AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda dezinfeksiya işləri aparılıb
AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda iki gün noyabr ayının 27-si və 30-u koronavirus pandemiyasının yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə sanitar-dezinfeksiya işləri həyata keçirilmişdir.
Kollektivin sağlamlığı və təhlükəsizliyinin qorunması məqsədilə İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda nəzarət-buraxılış məntəqəsi, binanın otaqları, konfrans zalı və dəhlizləri dezinfeksiya olunub.
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın tələblərinə ciddi şəkildə əməl olunaraq İnstitutun əməkdaşları məhdud sayda işə cəlb edilib və əksər işlər online həyata keçirilir. Bununla bərabər, institutun əməkdaşları müəssisəyə tibbi maska ilə buraxılır, bədən hərarətləri ölçülür,  sosial məsafə gözlənilir və şəxsi gigiyena qaydalarına ciddi nəzarət olunur.

В Институте систем управления НАНА проведены дезинфекционные работы
27 и 30 ноября в Институте систем управления НАНА проводились санитарно-дезинфекционные работы с целью предотвращения распространения пандемии коронавируса.
В целях защиты здоровья и безопасности персонала проведена дезинфекция контрольно-пропускного пункта, помещений здания, конференц-зала и коридоров Института систем управления.
В строгом соответствии с требованиями Оперативного штаба при Кабинете Министров в Институте систем управления к работе привлечено ограниченное количество сотрудников, и большая часть работы выполняется онлайн. При этом сотрудники института допускаются в учреждение в медицинских масках, измеряется температура тела, соблюдается социальная дистанция, строго контролируются правила личной гигиены.