İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda magistrantların qış imtahan sessiyası keçirilir
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Prezidentinin 24 dekabr 2020-ci il tarixli 469 №-li “AMEA-nın magistrantları üçün qış imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına əsasən magistrantların 2020/2021-ci tədris ili üzrə qış imtahan sessiyası 2020-ci il dekabrın 30-dan 2021-ci il fevralın 2-dək  keçiriləcək.
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda “Kömpüter elmləri” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə I kursda təhsil alan 4 magistrant; “Riyaziyyat”, “Kömpüter elmləri” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə II kursda təhsil alan 10 magistrant sessiya imtahanlarında iştirak edir.
İmtahan sessiyasında I kurs magistrantlar üçün 8, II kurs magistrantlar üçün 16 imtahan keçiriləcəkdir. İmtahanlar 05, 06, 07, 08, 11, 12, 13, 15, 19, 21, 22, 25, 26, 27 yanvar və 01 fevral 2021-ci il tarixlərinə təyin olunmuşdur.
Ölkə ərazisində tətbiq olunan karantin rejimi nəzərə alınaraq imtahanlar online şəkildə Zoom platforması üzərindən keçirilir.

05.01.2021 / Conferences, assemblies
Following Decree No 469 of the President of the Azerbaijan National Academy of Sciences "On the winter examination period for ANAS Master’s program students” dated 24 December 2020, the winter exams in the Master’s program for the academic year 2019/2020 will be held from 30 December 2020 to 2 February 2021.
4 1st year Master’s students of specialties "Computer Sciences” and "Process automation engineering” and 10 2nd year students of specialties “Mathematics”, "Computer Sciences” and "Process automation engineering” at the Institute of Control Systems are taking winter exams.
8 exams for 1st year Master’s students and 16 exams for 2nd year Master’s students will be held in the examination session. The exams are scheduled for 05, 06, 07, 08, 11, 12, 13, 15, 19, 21, 22, 25, 26, 27 January 2021 and 01 February 2021.
Taking into account the quarantine regime in the country, the exams are held online via the Zoom platform.