İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda magistrantların qış imtahan sessiyası uğurla başa çatmışdır
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Prezidentinin 24 dekabr 2020-ci il tarixli 469 №-li “AMEA-nın magistrantları üçün qış imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına əsasən İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda 2020-ci il dekabrın 30-dan 2021-ci il fevralın 2-dək magistrantların 2020/2021-ci tədris ili üzrə qış imtahan sessiyası keçirilmişdir. Ölkə ərazisində tətbiq olunan xüsusi karantin rejimi nəzərə alınaraq imtahanların keçirilməsi Zoom platforması üzərindən online şəkildə təşkil edilmişdir.
Sessiya ərzində “Kömpüter elmləri” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə I kursda təhsil alan 4 magistrant ümumilikdə 8 imtahanda; “Riyaziyyat”, “Kömpüter elmləri” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə II kursda təhsil alan 10 magistrant isə ümumilikdə 16 imtahanda iştirak etmişdir.
01 fevral 2021-ci il tarixində qış imtahan sessiyasının son imtahanları I kurs magistrantlar üçün keçirilmişdir. “Kömpüter elmləri” ixtisası üzrə təhsil alan magistrantlar fənn müəllimi, AMEA-nın müxbir üzvü Kamil Ayda-zadənin tədris etdiyi “İntellektual sistemlərin müasir problemləri” fənnindən, “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan magistrant fənn müəllimi, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Tahir Əlizadənin tədris etdiyi “Kibernetika elminin tarixi və metodologiyası” fənnindən imtahanlarda iştirak etmişdir. Bütün magistrantlar yüksək qiymətləndirilmişdir. İmtahanlarda İnstitutun Təhsil Şöbəsinin rəhbəri, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Sevinc Quliyeva da iştirak etmişdir.
Bununla da, İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda 2020/2021-ci tədris ilinin qış imtahan sessiyası uğurla başa çatdırılmışdır.

The winter exam session of Master's students at the Institute of Control Systems successfully completed
01.02.2021 / Conferences, assemblies
Following to the decree of the President of the Azerbaijan National Academy of Sciences No. 469 dated 24 December 2020 "On holding the winter exam session for Master's students of ANAS" from 30 December 2020 to 2 February 2021, the winter exam session for the 2020/2021 academic year was held. Taking into account the special quarantine regime in the country, the exams were organized online via the Zoom platform.
During the session, 4 first-year Master's students majoring in "Computer Science" and "Process Automation Engineering" took a total of 8 exams; 10 second-year Master's students majoring in “Mathematics”, “Computer Science” and “Process Automation Engineering” took 16 exams.
On 1 February 2021, the last exams of the winter exam session were held for the first-year Master's students. Corresponding Member of ANAS Kamil Ayda-zade, took part in the exam on his subject "Modern problems of intelligent systems" for the Master's students of the specialty "Computer Science"; Assoc. Prof. Tahir Alizada, PhD in Engineering, took part in the exam on on his subject "History and methodology of cybernetics". All Master's students received high marks. Sevinj Guliyeva, Head of the Education Department of the Institute, PhD in Mathematics, also took part in the exams.
Thus, the winter exam session for the 2020/2021 academic year has been successfully completed at the Institute of Control Systems.