23.02.2021 / Dissertasiya şurasının iclasları
23 fevral 2021-ci ildə İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdində fəaliyyət göstərən ED 1.19  dissertasiya şurasının iclası keçirilib. İclasda Əşrəfova Yeganə Ramiz qızının riyaziyyat üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 1203.01 – Kompüter  elmləri   ixtisasında təqdim edilən  “Qeyri-dəqiq verilmiş başlanğıc şərtli evolyusiya sistemlərinin sərhəd və idarəetmə məsələlərinin ədədi həll üsullarının işlənməsi və tətbiqi” mövzusundakı dissertasiyanın müzakirəsi baş tutub. Dissertasiya işi növbəti mərhələyə təqdim olunmaq üçün tövsiyə edilmişdir.
Qeyd edək ki, Elmi Seminarın iclası xüsusi karantin rejimi dövründə dissertasiya şuralarının nəzdində fəaliyyət göstərən elmi seminarlarda müzakirələrin təşkili və keçirilməsinə dair Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 29.01.2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Tələblər”ə uyğun olaraq keçirilmişdir.

Состоялось заседание Научного семинара при Диссертационном совете Института систем управления (ИСУ)
23 февраля 2021 года прошло заседание Диссертационного совета ED 1.19 Института систем управления (ИСУ). На заседании состоялось обсуждение диссертации Ашрафовой Егяны Рамиз гызы на тему «Разработка и применение численных методов решения краевых задач и задач управления эволюционными системами с неточно заданными начальными условиями» на соискание степени доктора математических наук по специальности 1203.01 – «Компьютерные науки». Диссертационная работа была рекомендована для представления на следующий этап.
Отметим, что заседание Научного семинара проводилось в соответствии с «Требованиями» к организации и проведении обсуждений на научных семинарах, действующих при диссертационных советах в условиях особого карантинного режима, утвержденными решением Президиума Высшей Аттестационной Комиссии при Президенте Азербайджанской Республики от 29.01.2021 г.