23.02.2021 / Dissertasiya şurasının iclasları
23 fevral 2021-ci ildə İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdində fəaliyyət göstərən ED 1.19  dissertasiya şurasının iclası keçirilib. İclasda Əşrəfova Yeganə Ramiz qızının riyaziyyat üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 1203.01 – Kompüter  elmləri   ixtisasında təqdim edilən  “Qeyri-dəqiq verilmiş başlanğıc şərtli evolyusiya sistemlərinin sərhəd və idarəetmə məsələlərinin ədədi həll üsullarının işlənməsi və tətbiqi” mövzusundakı dissertasiyanın müzakirəsi baş tutub. Dissertasiya işi növbəti mərhələyə təqdim olunmaq üçün tövsiyə edilmişdir.
Qeyd edək ki, Elmi Seminarın iclası xüsusi karantin rejimi dövründə dissertasiya şuralarının nəzdində fəaliyyət göstərən elmi seminarlarda müzakirələrin təşkili və keçirilməsinə dair Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 29.01.2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Tələblər”ə uyğun olaraq keçirilmişdir.

A meeting of the Scientific Seminar of the Dissertation Council of the Institute of Control Systems (ICS) was held
23.02.2021 /
A meeting of ED 1.19 Dissertation Council of the Institute of Control Systems (ICS) took place on 23 February 2021. The thesis "Development and application of numerical methods for solving boundary value problems and problems of control of evolutionary systems with inaccurately specified initial-value conditions" by Yegana Ashrafova for the degree of Doctor of Mathematics, specialty 1203.01 – “Computer Science” was discussed at the meeting. The thesis was recommended for submission to the next stage.
Note that the meeting of  the Scientific Seminar was held in line with the "Requirements" for the organization and conduct of discussions at scientific seminars operating under dissertation councils in the special quarantine regime approved by the decree of the Presidium of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan dated 29 January 2021.