Avropa Komissiyasının EU4Digital təşəbbüsü çərçivəsində eCommerce pilot layihəsinin Azərbaycanda tətbiqi ilə əlaqədar olaraq görüş keçirilmişdir
23.02.2021 / Xəbərlər
18 fevral 2021-ci il tarixində Avropa Komissiyasının EU4Digital təşəbbüsü çərçivəsində eCommerce pilot layihəsinin Azərbaycanda tətbiqi ilə əlaqədar olaraq online görüş keçirilmişdir.
Görüşdə EU4Digital  koordinatoru Ernst & Young (E&Y) şirkətinin eCommerce layihəsinin rəhbəri V. Kovalenko, Ümumdünya Poçt İttifaqının eksperti Valter Trezek, AZEXPORT.AZ portalının rəhbəri Ayxan Qadaşov və AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun “Xarici Əlaqələr və İnnovasiya” şöbəsinin müdiri, eCommerce EU4Digital layihəsinin Elektron Ticarət (eTrade) üzrə eksperti Tofiq Babayev iştirak etmişlər.
Görüş çərçivəsində Avropa alıcıları ilə B2C ticarətinin aparılması üçün AZEXPORT.AZ portalına malların siyahısının yerləşdirilməsi və AZƏRPOÇT ilə Almaniya Poçtu arasında informasiya mübadiləsində istifadə olunacaq forma və standartlar araşdırılmışdır. Eyni zamanda informasiya mübadiləsinin TEST variantının keçirilməsi üçün razılıq əldə edilmişdir.

A meeting was held in connection with the implementation of the eCommerce pilot project within the EC EU4Digital initiative in Azerbaijan
23.02.2021 / Conferences, assemblies
An online meeting in connection with the implementation of the eCommerce pilot project within the EC EU4Digital initiative in Azerbaijan was held on 18 February 2021.
The meeting was attended by V. Kovalenko, eCommerce Project Manager at the EU4Digital coordinator Ernst & Young (E&Y), Walter Trezek, Universal Postal Union expert, Aykhan Gadashov, Director of AZEXPORT.AZ portal, and Tofig Babayev, Head of Foreign Relations and Innovation Department of the Institute of Control Systems of ANAS, eTrade expert of the eCommerce EU4Digital project.
The participants discussed the placement of a list of goods on the portal AZEXPORT.AZ for B2C trade with European buyers and the forms and standards to be used in the exchange of information between AZERPOST and the German Post. An agreement was reached to carry out a TEST information exchange.