28.09.2021 / Dissertasiya şurasının iclasları
28 sentyabr 2021-ci il tarixində İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdində fəaliyyət göstərən D1.20 dissertasiya şurasının 3338.01 – Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi ixtisası üzrə elmi seminarının iclasında iddiaçılar:
1) Əliyev Əliağa Ələkbər oğlunun Texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə yerinə yetirdiyi «Разработка информационной системы поддержки принятия решений по кредитованию физических лиц в условиях неопределенности»;
2) Ağayev Faiq Bahadur oğlunun Texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə yerinə yetirdiyi “Prosessual hüquqda sosial-hüquqi hadisələrin və proseslərin qeyri-səlis modelləşdirilməsi” mövzusunda təqdim edilən dissertasiya işlərinin müzakirəsi keçirilib.
Qeyd edək ki, müzakirə xüsusi karantin rejimi dövründə dissertasiya şuralarının nəzdində fəaliyyət göstərən elmi seminarlarda müzakirələrin təşkili və keçirilməsinə dair Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 29.01.2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Tələblər” əsasında keçirilib.

A meeting of the scientific seminar of the Dissertation Council was held
A discussion of the following dissertations took place at the meeting of the scientific seminar of the D1.20 Dissertation Council of the Institute of Control Systems (ICS) in the specialty 3338.01 - Systems analysis, control and information processing on September 28, 2021:
1) "Development of an information system to support decision-making on lending to individuals under conditions of uncertainty" by Aliyev Aliaga Alekper, specialty 3338.01 - "System analysis, control and information processing" for the degree of PhD in Engineering; 2) "Fuzzy modeling of socio-legal phenomena and processes in procedural law" by Agayev Faig Bahadur, specialty 3338.01 - "System analysis, control and information processing" for the degree of PhD in Engineering.