İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclası keçirilmişdir
30 noyabr 2021-ci il tarixində AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Elmi şurasının növbəti iclası keçirilmişdir.
Tədbirdə İnstitutun rəhbərliyi, Elmi şura üzvləri, müvafiq laboratoriya və şöbə əməkdaşları iştirak etmişdirlər.
İclası İSİ-nin baş direktoru, akademik Əli Abbasov açaraq gündəlikdəki məsələləri tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırdı.
Sonra İdarəetmə sistemlərinin texniki vasitələrinin işlənilməsi üsulları, Texniki obyektlərin və proseslərin modelləşdirilməsi, Neftqazçıxarma obyektlərinin intellektual diaqnostika və idarəetmə sistemləri, İnformasiyanın intellektual emalı sistemləri, Siqnalların tanınması və intellektual analizi üsulları,  Siqnalların tanınması və intellektual analizi üsulları, Kəsilməz proseslərin modelləşdirilməsi və idarə edilməsi  laboratoriyalarının və İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin 2021-ci ildə elmi və elmi-təşkilatı fəaliyyəti haqqında hesabatları dinlənildi.  Sonra şura üzvləri tərəfindən suallar səsləndirildi, geniş müzakirələr aparıldı və hesabatlar müsbət qiymətləndirildi.
Daha sonra şura üzvləri tərəfindən İSİ-də müvafiq laboratoriya və şöbə müdiri vəzifələrinə seçkilərin keçirilməsi və digər kadr məsələləri müzakirə olundu, səsə qoyularaq müvafiq qəaralar qəbul edildi. Seçkilərin nəticələri ilə bağlı Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsi (FRTEB) qarşısında vəsatət qaldırılması qərara alındı.
Sonda İnstitutun baş direktoru, akademik Əli Abbasov iclasa yekun vuraraq təqdim olunan hesabatları müsbət qiymətləndirdi, qarşıda duran əsas vəzifələrin yerinə yetirilməsi üçün müəyyən tapşırıqlarını səsləndirdi.

A regular meeting of the Science Council of the Institute of Control Systems took place
A regular meeting of the Science Council of the Institute of Control Systems (ICS) of ANAS was held on November 30, 2021.
The meeting was attended by the administration of the institute, members of the Science Council, employees of laboratories and departments.
Opening the meeting, Director General of ICS Academician Ali Abbasov informed the participants about the issues on the agenda.
Then the annual reports on on scientific and scientific-organizational activities in 2021 were presented by Laboratory of methods of development of technical means of control systems, Laboratory of modeling of technical objects and processes, Laboratory of intelligent diagnostics and control systems of oil and gas facilities, Laboratory of intelligent information processing systems, Laboratory of methods of recognition and intelligent analysis of signals, Laboratory of modeling and control of continuous processes and Public relations department. Then the council members asked their questions, extensive discussions were held, and the reports were positively evaluated.
Then the members of the council discussed the election of the heads of the relevant laboratories and departments, as well as other personnel issues of the ICS, held a vote and made appropriate decisions. It was decided to submit a petition to the Division of Physical, Mathematical and Technical Sciences (DPMTS) regarding the election results.
In conclusion, General Director of the institute Academician Ali Abbasov summed up the results of the meeting, positively assessed the reports and gave specific instructions on the implementation of the main objectives.