İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı respublika elmi konfransında iştirak etmişdir
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun 9 saylı laboratoriyasının əməkdaşı dosent Rəşad Məstəliyev 9-10 dekabr 2021-ci il tarixlərində Təhsil Nazirliyi və Sumqayıt Dövlət Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Riyaziyyatın Tətbiqi Məsələləri və Yeni İnformasiya Texnologiyaları” IV respublika elmi konfransında iştirak etmişdir. Konfrans onlayn formatda Zoom platforması üzərində keçirilmişdir.
Rəşad Məstəliyev “Sistemli Analiz, Modelləşdirmə və İdarəetmə” seksiyasında “Bərabərlik və bərabərsizlik tipli funksional məhdudiyyətli, gecikməyə malik stoxastik İto sistemlərində optimallıq şərtləri” mövzusunda məruzə etmişdir. Məruzə konfrans iştirakçılarının marağına səbəb olmuş, müxtəlif suallar səsləndirilmiş və müzakirə aparılmışdır.

An employee of the Institute of Control Systems took part in the national conference
Associate Professor Rashad Mastaliyev, employee of laboratory No. 9 of the Institute of Control Systems, took part in the IV Republican Scientific Conference "Problems of Applied Mathematics and New Information Technologies", which was held on December 9-10, 2021. The conference was organized by the Ministry of Education and Sumgayit State University and held online on the Zoom platform.
Rashad Mastaliyev presented his paper "Necessary optimality conditions in Ito stochastic systems with delay and functional equality and inequality constraints" in the "System analysis, modeling and control" section. The paper aroused the interest of the conference participants, various questions were asked and a discussion was held.