İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı respublika elmi konfransında iştirak etmişdir
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun 9 saylı laboratoriyasının əməkdaşı dosent Rəşad Məstəliyev 9-10 dekabr 2021-ci il tarixlərində Təhsil Nazirliyi və Sumqayıt Dövlət Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Riyaziyyatın Tətbiqi Məsələləri və Yeni İnformasiya Texnologiyaları” IV respublika elmi konfransında iştirak etmişdir. Konfrans onlayn formatda Zoom platforması üzərində keçirilmişdir.
Rəşad Məstəliyev “Sistemli Analiz, Modelləşdirmə və İdarəetmə” seksiyasında “Bərabərlik və bərabərsizlik tipli funksional məhdudiyyətli, gecikməyə malik stoxastik İto sistemlərində optimallıq şərtləri” mövzusunda məruzə etmişdir. Məruzə konfrans iştirakçılarının marağına səbəb olmuş, müxtəlif suallar səsləndirilmiş və müzakirə aparılmışdır.

Сотрудник Института систем управления принял участие в республиканской научной конференции
Доцент Рашад Масталиев, сотрудник лаборатории № 9 Института систем управления, принял участие в IV республиканской научной конференции «Задачи прикладной математики и новые информационные технологии», прошедшей 9-10 декабря 2021 г. при организации Министерства образования и Сумгаитского государственного университета. Конференция проходила в онлайн формате на платформе Zoom.
Рашад Масталиев выступил с докладом «Необходимые условия оптимальности в стохастических системах Ито с запаздыванием и функциональными ограничениями типа равенств и неравенств» в секции «Системный анализ, моделирование и управление». Доклад вызвал интерес участников конференции, были заданы различные вопросы и проведено обсуждение.