05.03.2022 / Mühüm xəbərlər
Azərbaycan qadını tarix boyu müqəddəs ana şərəfini uca tutaraq öz mübarizliyi ilə tanınmış, qadınlarımız ölkənin ictimai-siyasi, mədəni həyatında fəal iştirak etmiş, Vətənin müdafiəsində və dövlətin idarə olunmasında daim fədakarlıq nümayiş etdirməklə yanaşı döyüş meydanlarında da şücaət göstərmişdir.
Azərbaycan qadını mənəvi təbiətinə sadiq qalaraq, zərifliyin, ülviliyin və gözəlliyin rəmzi olan adının ucalığını həmişə layiqincə qoruyub saxlamışdır. Tarix boyu o, özünün müdrikliyi, işgüzarlığı və saflığı ilə keçmişimizə parlaq səhifələr yazmışdır.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın rəhbərliyi ilə milli maraqlarımıza xidmət edən və ənənələrimizi yaşadan çoxlu sayda böyük layihələrin uğurla icra olunması Azərbaycan qadınının mərhəmət və xeyirxahlığının, zəngin mənəvi-intellektual və yüksək əxlaqi dəyərlərə malik olduğunun bariz nümunəsidir.
Müstəqil Azərbaycanın qazandığı bütün böyük uğurlarda qadınların misilsiz xidmətləri vardır. Azərbaycan xanımları ölkəmizdə inkişaf edən ictimai-siyasi, sosial-iqtisadi, elmi-mədəni proseslərin fəal iştirakçısı olaraq vətənimizin yüksəlişinin təmin edilməsinə töhfələrini əsirgəmirlər və mən inanıram ki, bundan sonrada öz tövhələrini verəcəklər!

Поздравляю вас с Международным женским днем 8 марта и желаю вам всего наилучшего.
Азербайджанская женщина на протяжении всей истории славилась своим боевым духом, возвышая славу святой матери, наши женщины активно участвовали в общественно-политической, культурной жизни страны, всегда проявляли самоотверженность в защите Родины и управлении государством и мужество на полях сражений.
Азербайджанская женщина, оставаясь верной своей духовной природе, всегда достойно сохраняла величие своего имени, символизирующего изящество, святость и красоту. На протяжении всей истории она своей мудростью, деловитостью и чистотой писала яркие страницы нашего прошлого.
Успешное выполнение под руководством первого вице-президента Азербайджанской Республики Мехрибан ханум Алиевой многочисленных крупных проектов, служащих нашим национальным интересам и сохраняющих наши традиции, является ярким примером милосердия и доброты азербайджанской женщины, обладающей богатыми духовно-интеллектуальными и высокими моральными ценностями.
Во всех больших успехах, достигнутых независимым Азербайджаном, женщины имеют неоценимые заслуги. Азербайджанские женщины, как активные участницы развивающихся в нашей стране общественно-политических, социально-экономических, научно-культурных процессов, не жалея сил, вносят свой вклад в подъем нашей Родины, и я верю, что они и в дальнейшем будут вносить свой вклад!