“Şuşanın Rəqəmsal Müəllimləri” layihəsinin açılış mərasimi keçirilib
6 mart 2022-ci il tarixində Azərbaycan Gənc Müəllimlər Assosiasiyasının (AGMA) təşkilatçılığı ilə 1 fevral - 30 aprel tarixlərində icra olunacaq “Şuşanın Rəqəmsal Müəllimləri” layihəsinin açılış mərasimi keçirilib. Tədbirdə Millət vəkili Etibar Əliyev, Bakı Şəhər Təhsil İdarəsinin İctimaiyyətlə əlaqələr sektorunun müdiri Bəşarət Məmmədov, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) elmi işçisi və doktorantı Səyyarə Hidayətzadə, Şuşa Rayon Təhsil Şöbəsinin müdiri Rəsmiyyə Məmmədova iştirak ediblər.
Tədbiri giriş nitqi ilə açan AGMA-nın sədri Rüfət Əsədzadə təşkilat haqqında qısa məlumat verib və AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutuna layihədə göstərdikləri təmənnasız dəstəyə görə minnətdarlığını bildirib. O, qeyd edib ki, Azərbaycan Respublikasının Qeyri - Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə yardımı ilə həyata keçirilən layihənin əsas məqsədi distant təhsilin təşkili prosesində müəllimlərdə “Google for Education” platformasından istifadə bacarıqlarını formalaşdırmaqdan ibarətdir.
Sonra çıxış edən layihə rəhbəri Hüseyn Hüseynov 2022-ci Şuşa ilində həyata keçirilən “Şuşanın Rəqəmsal Müəllimləri” layihəsi haqqında ətraflı məlumat verərək onun əhəmiyyətini vurğulayıb və iştirakçıların suallarını cavablandırıb.
Daha sonra İSİ-nin əməkdaşı Səyyarə Hidayətzadə çıxış edərək müasir dövrün tələblərinə uyğun yüksək ixtisaslı kadrlar yetişdirməyin önəmini vurğulayıb, bu istiqamətdə əldə ediləcək uğurlar naminə insitut əməkdaşlarının dəstək göstərməyə daim hazır olduqlarını bildirib.

Состоялась церемония открытия проекта «Цифровые учителя Шуши»
6 марта 2022 года состоялась церемония открытия проекта “Цифровые учителя Шуши”, организованного Ассоциацией молодых учителей Азербайджана (АМУА), который будет реализован с 1 февраля по 30 апреля. В мероприятии приняли участие депутат Этибар Алиев, заведующий сектором по связям с общественностью Бакинского городского управления образования Башарат Мамедов, научный сотрудник и докторант Института систем управления Национальной Академии Наук Азербайджана (НАНА) Саяра Гидаятзаде, заведующая отделом образования Шушинского района Расмия Мамедова.
Открывая мероприятие вступительной речью, председатель АМУА Руфат Асадзаде дал краткую информацию об организации и поблагодарил институт систем управления НАНА за безвозмездную поддержку проекта. Он отметил, что основной целью проекта, реализуемого при финансовой поддержке Агентства государственной поддержки неправительственных организаций Азербайджанской Республики, является формирование у учителей навыков использования платформы Google for Education в процессе организации дистанционного образования.
Затем руководитель проекта Гусейн Гусейнов подробно рассказал о проекте «Цифровые учителя Шуши», реализуемом в Шуше в 2022 году, подчеркнул его важность и ответил на вопросы участников.
Затем сотрудник ИСУ Саяра Гидаятзаде в своем выступлении подчеркнула важность подготовки высококвалифицированных кадров в соответствии с требованиями современности, и сказала, что коллектив института всегда готов поддержать успехи в этом направлении.
Следует отметить, что из 300 педагогов, подавших заявку на участие в проекте, были отобраны и привлечены к обучению 50.