Cənubi-Ural Dövlət Universitetinin əməkdaşları İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun qonağı olublar
24 may 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasında ezamiyyətdə olan Rusiya Federasiyasının Çelyabinsk şəhərində yerləşən Cənubi-Ural Dövlət Universitetinin əməkdaşları, “İnformasiya ölçmə texnikası” kafedrasının müdiri, “Xüsusi metallurgiya resursları mərkəzi”nin rəhbəri, t.e.d., prof. Samodurova Marina Nikolayevna və rektorun məsləhətçisi  Çepurnov Leonid Nikolayeviç AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) qonağı olublar.
Qonaqları İSİ-nin baş direktoru, akademik Əli Abbasov qəbul edib. Ə.Abbasov müasir tələblərə cavab verən, müxtəlif elmi istiqamətlər üzrə əməkdaşlığın önəmini vurğulayıb, gələcək perspektivlərlə bağlı ikitərəfli əlaqələrin inkişafı və aparılan işlərlə yaxından tanışlıq üçün tövsiyələrini səsləndirib.
Görüşdə, həmçinin İntellektual informasiya-ölçmə sistemləri laboratoriyasının müdiri, t.ü.f.d., dosent  Məzahir İsayev iştirak edib. Sözügedən müəssisələr arasında elmi əməkdaşlığın qurulması, birgə layihələrin həyata keçirilməsi, yüksək ixtisaslı elmi kadrların hazırlanması istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, qonaqlar Azərbaycanın digər elm və təhsil ocaqlarının da fəaliyyəti ilə tanış olacaqlar.

Сотрудники Южно-Уральского государственного университета посетили Институт систем управления
24 мая 2022 года сотрудники Южно-Уральского государственного университета, расположенного в городе Челябинске Российской Федерации, находящиеся в командировке в Азербайджанской Республике, заведующая кафедрой “Информационно-измерительная техника”, руководитель Ресурсного центра специальной металлургии, д.т.н., проф. Самодурова Марина Николаевна и советник ректора Чепурнов Леонид Николаевич посетили Институт систем управления (ИСУ) НАНА.
Гостей принял генеральный директор ИСУ, академик Али Аббасов. А. Аббасов подчеркнул важность отвечающего современным требованиям сотрудничества в различных научных направлениях, озвучил рекомендации по развитию двусторонних связей в связи с будущими перспективами и ознакомил гостей с проводимой в институте работой.
Во встрече также принял участие заведующий лабораторией интеллектуальных информационно-измерительных систем, д.ф.т., доцент Мазахир Исаев. Состоялся обмен мнениями по налаживанию научного сотрудничества между двумя организациями, реализации совместных проектов, подготовке высококвалифицированных научных кадров.
Отметим, что гости ознакомятся с деятельностью и других научных и образовательных учреждений Азербайджана.