Cənubi-Ural Dövlət Universitetinin əməkdaşları İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun qonağı olublar
24 may 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasında ezamiyyətdə olan Rusiya Federasiyasının Çelyabinsk şəhərində yerləşən Cənubi-Ural Dövlət Universitetinin əməkdaşları, “İnformasiya ölçmə texnikası” kafedrasının müdiri, “Xüsusi metallurgiya resursları mərkəzi”nin rəhbəri, t.e.d., prof. Samodurova Marina Nikolayevna və rektorun məsləhətçisi  Çepurnov Leonid Nikolayeviç AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) qonağı olublar.
Qonaqları İSİ-nin baş direktoru, akademik Əli Abbasov qəbul edib. Ə.Abbasov müasir tələblərə cavab verən, müxtəlif elmi istiqamətlər üzrə əməkdaşlığın önəmini vurğulayıb, gələcək perspektivlərlə bağlı ikitərəfli əlaqələrin inkişafı və aparılan işlərlə yaxından tanışlıq üçün tövsiyələrini səsləndirib.
Görüşdə, həmçinin İntellektual informasiya-ölçmə sistemləri laboratoriyasının müdiri, t.ü.f.d., dosent  Məzahir İsayev iştirak edib. Sözügedən müəssisələr arasında elmi əməkdaşlığın qurulması, birgə layihələrin həyata keçirilməsi, yüksək ixtisaslı elmi kadrların hazırlanması istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, qonaqlar Azərbaycanın digər elm və təhsil ocaqlarının da fəaliyyəti ilə tanış olacaqlar.

Employees of South Ural State University visited the Institute of Control Systems
On May 24, 2022, employees of South Ural State University, Chelyabinsk, Russian Federation, on a business trip in the Republic of Azerbaijan Prof. Marina Samodurova, Doctor of Engineering, Head of the Information Measuring Equipment Department, Head of the Special Metallurgy Resource Center, and Leonid Chepurnov, Adviser to the Rector, visited the Institute of Control Systems (ICS) of ANAS.
The guests were received by the General Director of ICS, Academician Ali Abbasov. A. Abbasov stressed the importance of cooperation in various fields of science in line with modern requirements, and voiced recommendations for the development of bilateral relations in view of future prospects and demonstrated the projects carried out by the Institute.
Associate Professor Mazahir Isayev, PhD in Engineering, Head of Laboratory of Intelligent Information-Measuring Systems, also took part in the meeting. Views were exchanged on the establishment of scientific cooperation between the two organizations, the implementation of joint projects, the training of highly qualified scientific personnel.
It should be noted that the guests will get acquainted with the activities of other scientific and educational institutions of Azerbaijan.