İCT 2015 Konfransi – Lissabon – 20-22 oktyabr 2015-ci il
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşlari (şöbə müdiri t.e.n. Tofiq Babayev, Elxan Səbziyev, şöbə müdiri dos. Gülçin Abdullayeva) 20-22 oktyabr 2015-ci il tarixində Lissabonda, Portuqaliyada keçirilən İCT 2015  konfransinda iştirak etmişdilər.
Kommunikasiya şəbəkələri, kontent və texnologiyalari üzrə Avropa Kommisiyasınin direktorluğu və Elm və texnologiya Fondu ilə birgə təşkil edilən bu konfrans AK-nin İKT sahəsində aparilan siyasət və təşəbbüslərinə, xüsusi ilə də yeni Horizon 2020 2016-17 Iş Proqramina və İKT sahəsində Horizon 2020-nin hər üç əsas elementlərinə aid olan proyektlərdə iştirak etməyə dair elanlara həsr olunmuşdur.
Konfrans zamani institutun əməkdaşları aşağidakı proyektləri təqdim etmişdilər:
- "Ürəyin mobil monitoring sistemi”
- "Toksik maddələrlə zərlənmə hallarinin diaqnostika və monitorinqinin intellektual-informasiya sistemi”
- "Dayaq-əzələ aparatinin infeksiyalari olan xəstələrin müalicəsi üçün intellektual-informasiya sistemi”.
Azərbaycanlı iştirakçılar 23 görüş təşkil etmişdilər. Bu görüşlərdə 2016-2017-i Horizon 2020 iş  proqraminin elanları çərçivəsində konsorsiumların yaradilması məsələləri müzakirə edilmişdir.

Конференция ICT 2015 – Лиссабон - 20-22 октября 2015 года
Сотрудники Института систем управления НАНА (заведующий отделом к.т.н. Тофиг Бабаев, Эльхан Сабзиев, заведующая лабораторией доц. Гюльчин Абдуллаева) приняли участие в конференции ICT 2015, проводившейся в Лиссабоне, Португалия, 19-22 октября 2015 года.
ICT 2015, организованная Генеральным директоратом Европейской Коммиссии по коммуникационным сетям, контенту и технологиям совместно с Фондом науки и технологий, была посвящена политике и инициативам ЕК в области ИКТ, и в частности новой Рабочей программе 2016-17 Horizon 2020, включая объявления на участие в проектах в области ИКТ по всем трем основным элементам Horizon 2020.
Во время конференции сотрудники института представили следующие проектные идеи:
- «Мобильная система мониторинга сердца»
- «Интеллектуально-информационная система диагностики и мониторинга при отравлениях токсическими веществами»
- «Интеллектуально-информационная система для лечения больных c инфекциями опорно-мышечного аппарата»
Азербайджанские участники провели 23 встречи, где обсуждались вопросы создания консорциумов в рамках объявлений рабочей программы Horizon 2020 на 2016-2017 гг.