İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları Şəhidlər Xiyabanını ziyarət ediblər
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) əməkdaşları 20 Yanvar Ümumxalq Hüzn Gününün 33-cü ildönümü ilə əlaqədar Şəhidlər Xiyabanını ziyarət ediblər. İSİ əməkdaşları Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda qəhrəmancasına canlarından keçən Vətən övladlarının əziz xatirəsini ehtiramla yad edib, şəhidlərin ruhuna dualar oxuyaraq məzarlarının üzərinə çiçəklər düzüblər.
Bəşəriyyətə qarşı ən amansız və dəhşətli cinayətlərdən biri olan 20 Yanvar Azərbaycan tarixində sadəcə ağrı və acı ilə deyil, həm də şərəf günü kimi xatırlanır. Azərbaycan xalqı Qanlı Yanvar gecəsi Sovet ordusuna qarşı sinəsini sipər edərək mərdlik nümayiş etdirdi. Məhz həmin hadisələr sübut etdi ki, xalqımız pozulan hüquqları, suverenliyi və ərazi bütövlüyünün bərpası uğrunda savaşmaq əzminə malikdir.
Vətən uğrunda canlarını fəda edən şəhidlərin əziz xatirəsi hər bir azərbaycanlının qəlbində daim yaşayacaq və heç zaman unudulmayacaq. Allah bütün şəhidlərimizə rəhmət eləsin!

Сотрудники Института систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования АР посетили Аллею Шехидов по случаю 33-й годовщины Дня всенародной скорби 20 января. Сотрудники ИСУ почтили светлую память детей Родины, героически отдавших свои жизни за территориальную целостность Азербайджана, прочли молитвы за их души и возложили цветы к могилам шехидов.
20 января, одно из самых жестоких и страшных преступлений против человечества, вспоминается в истории Азербайджана не только с болью и горечью, но и как День чести. В кровавую январскую ночь азербайджанский народ проявил мужество, встав грудью против Советской Армии. Именно эти события доказали, что наш народ имеет решимость бороться за восстановление попранных прав, суверенитета и территориальной целостности.
Светлая память шехидов, отдавших свою жизнь за Родину, будет жить в сердцах каждого азербайджанца и никогда не будет забыта. Да упокоит Аллах души всех наших шехидов!