17.03.2023 / Mühüm xəbərlər
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda “Kompüter elmləri” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə təhsil alan I və II kurs magistrantların attestasiyası keçirilib.
Attestasiya Komissiyasının iclası İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun icraçı direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqovun sədrliyi ilə keçirilimişdir. O, iclası açıq elan etdikdən sonra iclas iştirakçılarını Attestasiya komissiyasının tərkibi ilə tanış etmiş, magistrantlara attestasiyanın keçirilməsinin əhəmiyyətindən söz açmışdır.
Sonra söz növbə ilə magistrantlara verilmişdir. Magistrantlar öz dissertasiya işlərinin mövzularına uyğun olaraq fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilməsinin gedişatı, konfranslarda iştirak, elmi işlərin dərc olunması haqqında məlumat veriblər.
Komissiyanın üzvü, institutun Təhsil şöbəsinin müdiri riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Sevinc Quliyeva Komissiya üzvlərini magistrantların qış imtahan sessiyasının nəticələri ilə tanış etmişdir.
Daha sonra hər bir magistrantın gördüyü işlər ətrafında geniş müzakirələr aparılmışdır. Magistrantlar Komissiya üzvlərinin – elmi katib Zəhra Əzizova, texnika elmləri doktoru Asif Rzayev və dosent Gülçin Abdullayevanın suallarını cavablandırmış, onların çıxış və tövsiyələrini dinləyiblər.
Yekunda Attestasiya Komissiyası magistrantların attestasiya olunaraq növbəti semestrə keçirilməsi barədə qərar qəbul etmişdir.

В Институте систем управления проведена аттестация магистрантов
В Институте систем управления Министерства науки и образования Азербайджанской Республики состоялась аттестация магистрантов I и II курсов по специальностям “Компьютерные науки” и “Инженерия автоматизации процессов”.
Заседание аттестационной комиссии прошло под председательством исполнительного директора Института систем управления, члена-корреспондента НАНА Аминаги Садыгова. Объявив заседание открытым, он ознакомил участников заседания с составом аттестационной комиссии и рассказал о важности проведения аттестации магистрантов.
Затем слово передавалось магистрантам по очереди. Магистранты рассказали о ходе выполнения научно-исследовательских работ, предусмотренных индивидуальными планами работы над диссертациями, участии в конференциях, публикации научных работ.
Член комиссии, заведующая отделом образования Института, доктор философии по математике Севиндж Гулиева ознакомила членов комиссии с результатами зимней экзаменационной сессии магистрантов.
Затем были проведены широкие обсуждения работы, проделанной каждым магистрантом. Магистранты ответили на вопросы председателя и членов Комиссии – ученого секретаря Захры Азизовой, доктора технических наук Асифа Рзаева и доцента Гюльчин Абдуллаевой, выслушали их рекомендации.
В итоге аттестационная комиссия приняла решение об аттестации магистрантов и переводе их на следующий семестр.