17.03.2023 / Mühüm xəbərlər
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda “Kompüter elmləri” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasları üzrə təhsil alan I və II kurs magistrantların attestasiyası keçirilib.
Attestasiya Komissiyasının iclası İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun icraçı direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqovun sədrliyi ilə keçirilimişdir. O, iclası açıq elan etdikdən sonra iclas iştirakçılarını Attestasiya komissiyasının tərkibi ilə tanış etmiş, magistrantlara attestasiyanın keçirilməsinin əhəmiyyətindən söz açmışdır.
Sonra söz növbə ilə magistrantlara verilmişdir. Magistrantlar öz dissertasiya işlərinin mövzularına uyğun olaraq fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilməsinin gedişatı, konfranslarda iştirak, elmi işlərin dərc olunması haqqında məlumat veriblər.
Komissiyanın üzvü, institutun Təhsil şöbəsinin müdiri riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Sevinc Quliyeva Komissiya üzvlərini magistrantların qış imtahan sessiyasının nəticələri ilə tanış etmişdir.
Daha sonra hər bir magistrantın gördüyü işlər ətrafında geniş müzakirələr aparılmışdır. Magistrantlar Komissiya üzvlərinin – elmi katib Zəhra Əzizova, texnika elmləri doktoru Asif Rzayev və dosent Gülçin Abdullayevanın suallarını cavablandırmış, onların çıxış və tövsiyələrini dinləyiblər.
Yekunda Attestasiya Komissiyası magistrantların attestasiya olunaraq növbəti semestrə keçirilməsi barədə qərar qəbul etmişdir.

Performance evaluation of Master's students took place at the Institute of Control Systems
The Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan held performance evaluation of the first- and second-year Master's students of the specialties "Computer Science" and "Process Automation Engineering".
The meeting of the Attestation Commission was chaired by the Executive Director of the Institute of Control Systems, Corresponding Member of ANAS Aminaga Sadigov. Calling the meeting open, he introduced the members of the Attestation Commission to the participants of the meeting and spoke about the importance of performance evaluation of Master’s students.
The Master's students then took turns to speak. The students reported on the implementation of the research work under the individual plans for dissertations, participation in conferences, and the publication of research papers.
Member of the commission Head of the Institute's Education Department Sevinj Guliyeva, PhD in Mathematics, briefed the commission members on the results of the winter examination session of Master's students.
Then there were extensive discussions regarding the work done by each Master's student. The students answered the questions of the Chair and members of the Commission - Academic Secretary Zahra Azizova, Doctor of Engineering Asif Rzayev and Associate Professor Gulchin Abdullayeva, and listened to their recommendations.
In the end, the attestation commission decided on the evaluation of Master's students and their transfer to the second semester.