YAP-ın təşəbbüsü ilə konfrans keçirilib
Bu gün Yeni Azərbaycan Partiyasının təşəbbüsü ilə "Azərbaycan 2020: Gələcəyə baxış” İnkişaf Konsepsiyasının rabitə və informasiya texnologiyaları bölümünün hazırlanması ilə əlaqədar Dəyirmi masa keçirilib.
Dəyirmi masada rabitə və informasiya texnologiyaları naziri Əli Abbasov ölkəmizdə İKT-nin inkişafı və gələcəkdə bu sahə ilə bağlı həyata keçiriləcək layihələr haqqında geniş məlumat verib. Ə.Abbasov İKT-nin iqtisadiyyatın sürətli inkişafı üçün böyük təsirə malik olduğunu bildirib.
Tədbirdə həmçinin, Azərbaycan Texniki Universitetinin rektoru Havar Məmmədov, AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru Rasim Əliquliyev, Milli Məclisin deputatı Asəf Hacıyev, AMEA-nın Kibernetika İnstitutunun direktoru Telman Əliyev və YAP İdarə Heyətinin üzvü, professor Şahlar Əsgərov çıxış edərək ölkəmizdə İKT-nin inkişafı ilə bağlı fikirlərini bildiriblər.

Прошла конференция по инициативе ПЕА
Сегодня по инициативе ПЕА состоялся круглый стол с связи с подготовкой сектора связи и информационных технологий Концепции Развития «Азербайджан 2020: Взгляд в будущее».
В ходе мероприятия министр и информационных технологий Али Аббасов подробно рассказал о развитии ИКТ в нашей стране и о будущих проектах в этой сфере. А. Аббасов заявил, что ИКТ оказывает огромное влияние на быстрое развитие экономики.
Также поделились своими соображениями о развитии ИКТ в нашей стране ректор Азербайджанского Технического Университета Хавар Мамедов, директор Института информационных технологий НАНА Расим Алигулиев, депутат Милли Меджлиса Асеф Гаджиев, директор Института кибернетики НАНА Тельман Алиев и член Управляющего совета ПЕА, профессор Шахлар Аскеров.