YAP-ın təşəbbüsü ilə konfrans keçirilib
Bu gün Yeni Azərbaycan Partiyasının təşəbbüsü ilə "Azərbaycan 2020: Gələcəyə baxış” İnkişaf Konsepsiyasının rabitə və informasiya texnologiyaları bölümünün hazırlanması ilə əlaqədar Dəyirmi masa keçirilib.
Dəyirmi masada rabitə və informasiya texnologiyaları naziri Əli Abbasov ölkəmizdə İKT-nin inkişafı və gələcəkdə bu sahə ilə bağlı həyata keçiriləcək layihələr haqqında geniş məlumat verib. Ə.Abbasov İKT-nin iqtisadiyyatın sürətli inkişafı üçün böyük təsirə malik olduğunu bildirib.
Tədbirdə həmçinin, Azərbaycan Texniki Universitetinin rektoru Havar Məmmədov, AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru Rasim Əliquliyev, Milli Məclisin deputatı Asəf Hacıyev, AMEA-nın Kibernetika İnstitutunun direktoru Telman Əliyev və YAP İdarə Heyətinin üzvü, professor Şahlar Əsgərov çıxış edərək ölkəmizdə İKT-nin inkişafı ilə bağlı fikirlərini bildiriblər.

Conference on the initiative of YAP
Today, a round table meeting was held on the initiative of YAP devoted to preparation of ICT section of "Azerbaijan 2020: Look into the Future” Development Concept.
In the course of the event, Minister of Communication and Information Technology Ali Abbasov gave detailed information on ICT development in our country and on future project in the field. A. Abbasov said that ICT had significant influence on rapid development of economy.
Head of the Azerbaijan Technical University Khavar Mammadov, director of the Institute of Information Technology of ANAS Rasim Aliguliyev, member of Milli Mejlis Asef Hajiyev, director of the Cybernetics Institute of ANAS Telman Aliev and member of YAP Managing Party Professor Shakhlar Askerov also shared their thoughts concerning ICT development in our country.