İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları beynəlxalq elmi konfransda iştirak ediblər
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Mürəkkəb dinаmik sistemlərdə idаrəetmə üsulları laboratoriyasının müdiri, professor Kamil Mənsimov və laboratoriyanın aparıcı elmi işçisi, dosent Rəşad Məstəliyev 18-23 sentyabr  2023-cü il tarixlərində Rusiyanın İrkutsk şəhərində  keçirilən V beynəlxalq “Dinamik sistemlər və kompüter elmləri: nəzəriyə və  tətbiqləri” (DYSC-2023) beynəlxalq konfransında iştirak ediblər. Konfrans İrkutsk Dövlət Universiteti Riyaziyyat və İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun təşkilatçılığı ilə hibrid  formatda keçirilib.
Kamil Mənsimov A.Abdullayev, dos. S.Əliyeva, A.Mənsimzadə, K.Əliyev, A.Kərimova və Ş.Süleymanova ilə həmmüəllif olduğu diskret və kəsilməz sistemli optimal idarəetmə məsələlərində optimallıq şərtlərinin alınmasına həsr olunmuş 6 tezis ətrafında məruzə edib. Rəşad Məstəliyev isə “Stoxastik diskret idarəolunan sistemlərdə optimal proseslər haqqında” (К оптимальным процессам в стохастических дискретных управляемых системах) adlı mövzuda məruzə edib. Məruzələr konfrans iştirakçılarının marağına səbəb olmuş, mövzular ətrafında müxtəlif suallar cavablandırılmışdır.

Employees of the Institute of Control Systems took part in an international scientific conference
Head of the Laboratory of Control Methods in Complex Dynamic Systems of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Professor Kamil Mansimov and leading researcher of the laboratory, Associate Professor Rashad Mastaliyev took part in the V International Conference "Dynamic Systems and Computer Science: Theory and Applications" (DYSC-2023), held from September 18 to 23, 2023 in Irkutsk, Russia. The conference is organized by the Institute of Mathematics and Information Technologies of Irkutsk State University in a hybrid format.
Kamil Mansimov presented around 6 abstracts on obtaining optimality conditions in discrete and continuous system optimal control problems, coauthored with A. Abdullayev, Associate Professor S. Aliyeva, A. Mansimzade, K.Aliyev, A.Kerimova and Sh.V. Suleymanova. Rashad Mastaliyev presented his paper "Toward optimal processes in stochastic discrete controlled systems". The presentations raised the interest of the participants of the conference, various questions on the topics were answered.