İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı Mingəçevir şəhərində ezamiyyətdə olub
7-10 dekabr 2023-cü il tarixlərində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının (GAMŞ) sədri, Fövqəladə Hallarda İdarəetmə laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Lamiyə Nəcəfova Mİngəçevir şəhərində ezamiyyətdə olub.
8-9 dekabr tarixlərində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi, İqtisadiyyat Nazirliyi və Mingəçevir Şəhər İcra Hakimiyyətinin dəstəyi ilə Mingəçevir Dövlət Universitetində (MDU) Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr olunmuş “Davamlı inkişaf strategiyası: qlobal trendlər, milli təcrübələr və yeni hədəflər” mövzusunda II beynəlxalq elmi konfransı keçirilib. Beynəlxalq konfransa dünyanın 9 ölkəsinin ali təhsil müəssisələri, elmi tədqiqat institutları və müvafiq qurumlarından akademik heyət üzvləri, alimlər və ekspertlər qatılıb.
Beynəlxalq konfrasda, həmçinin L.Nəcəfova elmi məruzə ilə çıxış edib. Məruzə iştrakçıların marağına səbəb olub, mövzu ətrafında geniş müzakirələr aparılıb, suallar cavablandırılıb və məruzə sertifikata layiq görülüb. Ezamiyyət müddətində gənc tədqiqatçı, həmçinin elmi tədqiqat mövzusu ilə əlaqədar olaraq Cənubi Qafqazda ən böyük su elektrik stansiyası olan Mingəçevir Su Elektrik Stansiyasında olub.

Employee of the Institute of Control Systems visited Mingachevir on a business trip
On December 7-10, 2023, Lamiya Najafova, Chair of the Council of Young Scientists and Specialists (CYSS) of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, junior researcher of the Laboratory of Control in Emergency Situations, was on a business trip to the city of Mingachevir.
The 2nd International Scientific Conference "Sustainable Development Strategy: Global Trends, National Experience and New Goals" dedicated to the 100th birthday anniversary of national leader Heydar Aliyev was held at Mingachevir State University (MSU) on December 8-9 with the support of the Ministry of Science and Education, Ministry of Economy and the City Administration of Mingachevir. Members of faculty, scientists and experts of universities, research institutes and relevant institutions of 9 countries of the world participated in the international conference.
L. Najafova presented a paper at the international conference. The paper caused interest of the participants, a wide discussion was held around the topic, questions were answered and the paper was awarded a certificate. During her business trip, the young researcher also visited the Mingachevir HPP, the largest hydroelectric power plant in the South Caucasus, for her research.