İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı Mingəçevir şəhərində ezamiyyətdə olub
7-10 dekabr 2023-cü il tarixlərində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının (GAMŞ) sədri, Fövqəladə Hallarda İdarəetmə laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Lamiyə Nəcəfova Mİngəçevir şəhərində ezamiyyətdə olub.
8-9 dekabr tarixlərində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi, İqtisadiyyat Nazirliyi və Mingəçevir Şəhər İcra Hakimiyyətinin dəstəyi ilə Mingəçevir Dövlət Universitetində (MDU) Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr olunmuş “Davamlı inkişaf strategiyası: qlobal trendlər, milli təcrübələr və yeni hədəflər” mövzusunda II beynəlxalq elmi konfransı keçirilib. Beynəlxalq konfransa dünyanın 9 ölkəsinin ali təhsil müəssisələri, elmi tədqiqat institutları və müvafiq qurumlarından akademik heyət üzvləri, alimlər və ekspertlər qatılıb.
Beynəlxalq konfrasda, həmçinin L.Nəcəfova elmi məruzə ilə çıxış edib. Məruzə iştrakçıların marağına səbəb olub, mövzu ətrafında geniş müzakirələr aparılıb, suallar cavablandırılıb və məruzə sertifikata layiq görülüb. Ezamiyyət müddətində gənc tədqiqatçı, həmçinin elmi tədqiqat mövzusu ilə əlaqədar olaraq Cənubi Qafqazda ən böyük su elektrik stansiyası olan Mingəçevir Su Elektrik Stansiyasında olub.

Сотрудница Института систем управления побывала в командировке в Мингячевире
С 7 по 10 декабря 2023 года Ламия Наджафова, председатель Совета молодых ученых и специалистов (СМУС) Института систем управления министерства науки и образования АР, младший научный сотрудник лаборатории управления в чрезвычайных ситуациях, побывала в командировке в городе Мингячевире.
8-9 декабря при поддержке Министерства науки и образования, Министерства экономики и исполнительной власти города Мингячевира в Мингячевирском государственном университете (МГУ) состоялась II Международная научная конференция “Стратегия устойчивого развития: глобальные тенденции, национальный опыт и новые цели”, посвященная 100-летию со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева. В международной конференции приняли участие члены научно-преподавательского состава, ученые и эксперты высших учебных заведений, научно-исследовательских институтов и соответствующих учреждений 9 стран мира.
Л. Наджафова выступила на международной конференции с научным докладом. Доклад вызвал интерес участников, вокруг темы было проведено широкое обсуждение, даны ответы на вопросы, и доклад был удостоен сертификата. Во время командировки молодая исследовательница также побывала в связи с темой своего научного исследования на Мингячевирской ГЭС, крупнейшей гидроэлектростанции на Южном Кавказе.