27.12.2023 / Dissertasiya şurasının iclasları
22 dekabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdindəki ED 1.19 Dissertasiya şurasının planlaşdırılmış ilkin iclası keçirilib. İclas şuranın sədri, r.e.d., professor Knyaz Məmmədovun sədrliyi ilə keçirilib.
İclasda müdafiələrin keçirilmə vaxtı və şura üzvlərinin iştirakı məsələləri müzakirə olunub. Həmçinin ED 1.19 Dissertasiya şurasının Elmi seminarın sədr və katiblərinə iddiaçıların sənədlərinin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının (AAK) tələblərinə uyğunluğunun müəyyənləşdirilməsi məsələsinə nəzər yetirilib.

Состоялось запланированное предварительное заседание Диссертационного совета
22 декабря 2023 года состоялось запланированное предварительное заседание Диссертационного совета ED 1.19 при Институте систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования Азербайджанской Республики. Заседание прошло под председательством председателя совета д.м.н. профессора Князя Мамедова.
На заседании обсуждались вопросы времени проведения защит диссертаций и участия в них членов совета. Также был рассмотрен вопрос о соответствии документов кандидатов на должность председателей и секретарей Научного семинара Диссертационного совета ED 1.19 требованиям Высшей аттестационной комиссии (ВАК) при Президенте Азербайджанской Республики.