“Vergi sahəsində kadr hazırlığı: problemlər və perspektivlər” mövzusunda dəyirmi masa keçirilmişdir
07 oktyabr 2016-cı il tarixində Vergilər Nazirliyinin Şamaxı rayonunda yerləşən Tədris Mərkəzində "Vergi sahəsində kadr hazırlığı: problemlər və perspektivlər” mövzusunda dəyirmi masa keçirilmişdir.
Konfransda Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzi, Şamaxı rayonu İcra Hakimiyyəti, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, AMCHAM, İstehlakçıların Birliyi, Sahibkarların Konfederasiyasi, Azərbaycan Dövlət İqtisadiyyat Universiteti, Milli Aviasiya Akademiyası, "Deloitte”, "Allianz”, "Gənc Mühasiblər” Birliyi, Baki Dövlət Universiteti, Azad İstehlakçılar Birliyinin nümayəndələri iştirak etmişlər.
İdarəetmə Sistemləri İnstitutu tərəfindən "Fiskal strategiyanın modelləşdirilməsi” laboratoriyasının əməkdaşları, i.e.d., prof. M.R.Tagıyev və elmi işçi E.E.Məmmədova iştirak etmişlər.
Konfransda maliyyə-vergi sahəsində kadr hazırlığı, ali təhsil müəssiisələrində maliyyə sahəsində tədris olunan fənlərin xüsusiyyətləri, informasiya texnologiyalarından istifadə olunma bacariqlarının gücləndirilməsi, maliyyə-vergi sahəsində kadrlara olan tələblərin müəyyənləşdirilməsi, strukturu və ona uyğun tədris materiallarının hazırlanması və vergi sistemində tədris və təlim konsepsiyası, həmçinin peşə fəaliyyətinin ümumi əsasları, ixtisas və innovasiya sahələri üzrə kursların nəzəri və praktiki aspektləri məsələləri müzakirə olunmuşdur.

Состоялось заседание за круглым столом на тему: "Подготовка кадров в налоговой сфере: проблемы и перспективы"
07.10.2016 / Конференции, собрания
7 октября 2016 года в Учебном центре Министерства налогов, расположенном в Шемахе, прошел круглый стол на тему «Подготовка кадров в налоговой сфере: проблемы и перспективы».
В конференции приняли участие представители Учебного центра Министерства налогов, исполнительной власти Шемахинского района, Национальной академии наук Азербайджана, Американской торговой палаты в Азербайджане (AMCHAM), Союза потребителей, Конфедерации предпринимателей, Азербайджанского государственного экономического университета, Национальной академии авиации, компаний "Deloitte”, "Allianz”, Объединения молодых бухгалтеров.
Институт систем управления был представлен сотрудниками лаборатории «Моделирование фискальной стратегии» д.э.н. проф. М.Р. Тагиевым и научным сотрудником Э.Э. Мамедовой.
На мероприятии обсуждались такие вопросы, как подготовка кадров в сфере финансов и налогов, особенности относящихся к финансовой сфере предметов, преподаваемых в высших учебных заведениях, укрепление навыков пользования информационными технологиями, определение требований к кадрам в сфере финансов и налогов, их структуризация и подготовка соответствующих обучающих материалов и концепция образования и обучения в налоговой системе, а также общие основы профессиональной деятельности, теоретические и практические аспекты курсов по специальности и инновациям.