ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclası keçirilib
26 yanvar 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdindəki ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclası keçirilib. Əvvəlcə Şuranın sədri akademik Əli Abbasov iştirakçıları gündəlikdən irəli gələn məsələlərlə tanış edib.
Sonra Şuranın elmi katibi t.ü.f.d., dosent Tahir Əlizadə cari məsələlər barədə ətraflı məlumat verib. İclasda dissertasiya işləri üzrə avtoreferatın əlyazması hüququnda çapına razılıq verilməsi, komissiyanın müəyyən etdiyi “Dissertasiyaların avtoreferatlarının göndərilməli olduğu təşkilatların siyahısı”na əlavə olunacaq ünvanların müəyyən edilməsi, müdafiənin keçirilmə tarixinin və rəsmi opponentlərın təsdiqi məsələlərinə baxılıb. İddiaçı Şəhla Surxay qızı Hüseynzadənin və iddiaçı Şanə Nizami qızı Cahidzadənin dissertasiya işləri üzrə rəsmi opponentləri və müdafiələrin keçirilmə tarixi müəyyən edilib.

A meeting of the ED 1.20 Dissertation Council was held
A meeting of the ED 1.20 Dissertation Council was held at the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan on January 26, 2024. First, the Chairman of the Council, Academician Ali Abbasov familiarized the participants with the issues arising from the agenda.
Then, the Academic Secretary of the Council, Associate Professor Tahir Alizada, PhD in Engineering, provided detailed information on current issues. The meeting considered issues on approving the publication of the dissertation abstract as a manuscript, determining the addresses included in the "List of organizations to which dissertation abstracts should be sent" determined by the commission, approving the defense date and official opponents. The official opponents and dates of defense of dissertations by Shahli Surkhay Huseynzade and Shane Nizami Jahidzade were determined.