ABŞ-ın Corciya Dövlət Universitetinin professoru Dr. Bijan Fazlollahi ilə görüş
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Kibernetika İnstitutunun laboratoriya müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, i.e.d., professor Akif Musayev 8-26 mart 2013-cü il tarixlərdə ABŞ-ın Corciya ştatında səfərdə olmuşdur. Səfər müddətində Corciya Dövlət Universitetinin rəhbərliyi, professor müəllim heyəti və digər əməkdaşlarla, o cümlədən İdarəetmə Elmləri Departamentinin direktoru prof. Pamela S.Barr, Robinson biznes məktəbinin dekanı, prof. H. Fenwick Huss, Prof. Tad. D.Ransofer və digərləri ilə görüşlər keçirmişdir. Görüşlər zamanı bir sıra mühüm məsələlər, o cümlədən Azərbaycanda vergi siyasətinin iqtisadi artıma təsiri, vergi potensialının qiymətləndirilməsi üzrə nəzəri və praktiki əhəmiyyəti olan məsələlər müzakirə edilmişdir. Eyni zamanda Azərbaycanda maliyyə və vergi sahəsində müasir tələblərə cavab verən yüksək ixtisaslı kadr hazırlığının inkişafı məqsədilə Azərbaycanın ilk özəl ali təhsil müəssisəsi olan Azərbaycan Universiteti ilə əməkdaşlığın genişləndirilməsi və bu sahədə bakalavr və magistratura pilləsində təhsilin təkmilləşdirilməsinə dair perspektiv hədəflər müəyyən edilmişdir.
Qeyd edilən istiqamətdə işlərin sürətləndirilməsi məqsədilə professor Akif Musayevin dəvətinə əsasən may ayında Bakıya gələn prof. Bijan Fazlollahi ilə birgə əməkdaşlıq ətrafında geniş müzakirələr aparılmışdır.

Встреча с профессором Университета Джорджии (США) д-ром Бижаном Фазлоллахи
С 8 по 26 марта 2013 заведующий лабораторией Института кибернетики Национальной академии наук Азербайджана, член-корреспондент НАНА, д.э.н. профессор Акиф Мусаев находился с визитом в штате Джорджия, США. За время поездки были проведены встречи с руководством Университета Джорджии, профессорско-преподавательским составом и другими сотрудниками университета, в том числе, с директором департамента управленческих наук профессором Памелой С. Барр, деканом бизнес-колледжа Робинсона профессором Х. Фенвиком Хассом, проф. Тад. Д. Рансофером и другими. На встречах обсуждался ряд важных вопросов, включая влияние налоговой политики Азербайджана на экономический рост, вопросы теоретического и практического значения относительно оценки налогового потенциала. Также были определены перспективные цели по расширению сотрудничества с первым частным высшим учебным заведением Азербайджана, Университетом "Азербайджан” с целью развития подготовки в Азербайджане высококвалифицированных, отвечающих современным требованиям кадров в финансовой и налоговой области, и усовершенствованию образования в этой сфере на степени бакалавра и магистра.
Широко обсуждалось сотрудничество с проф. Бижаном Фазлоллахи, приехавшего в мае в Баку по приглашению проф. Акифа Мусаева с целью ускорения работ в данном направлении.