08.03.2025 / Mühüm xəbərlər
Sizi Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə ürəkdən təbrik edir, hamınıza cansağlığı, səadət və gələcək işlərinizdə uğurlar arzulayıram.
Azərbaycan qadını tarix boyu müqəddəs ana şərəfini uca tutaraq öz mübarizliyi ilə tanınmış, ölkənin ictimai-siyasi, mədəni həyatında fəal iştirak etmiş, Vətənin müdafiəsində və dövlətin idarə olunmasında daim fədakarlıq nümayiş etdirmişdir.
Azərbaycan qadınları dünyanın bir sıra qabaqcıl ölkələrinin qadınlarından əvvəl seçib-seçilmək hüququ qazanmış, incəsənətin və elmin ən müxtəlif istiqamətləri üzrə müsəlman Şərqində qadınlar arasında ilk addımları atmaqla qabaqcıl düşüncəli, yenilikçi və mütərəqqi ruhlu olduqlarını sübuta yetirmişlər.
Azərbaycan qadını mənəvi təbiətinə sadiq qalaraq zərifliyin, ülviliyin və gözəlliyin rəmzi olan adının ucalığını həmişə layiqincə qoruyub saxlamışdır. Tarix boyu, o, özünün müdrikliyi, işgüzarlığı və saflığı ilə keçmişimizə parlaq səhifələr yazmışdır.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın rəhbərliyi ilə milli maraqlarımıza xidmət edən layihələrin uğurla icra olunması onun timsalında Azərbaycan xanımlarının zəngin mənəvi-intellektual və yüksək əxlaqi dəyərlərə malik olmasının bariz nümunəsidir.
Müstəqil Azərbaycanın qazandığı bütün böyük uğurlarda qadınların misilsiz xidmətləri vardır. Azərbaycan xanımları ölkəmizdə inkişaf edən ictimai-siyasi, sosial-iqtisadi, elmi-mədəni proseslərin fəal iştirakçısı olaraq vətənimizin yüksəlişinin təmin edilməsinə töhfələrini əsirgəmirlər.

Сердечно поздравляю вас с Международным женским днем, желаю вам всем крепкого здоровья, счастья и успехов в будущих начинаниях.
Азербайджанская женщина на протяжении всей истории славилась своим боевым духом, возвышая священную материнскую честь, принимала активное участие в общественно-политической, культурной жизни страны, постоянно демонстрировала самоотверженность в защите Отечества и управлении государством.
Азербайджанские женщины получили избирательное право раньше женщин ряда передовых стран мира, доказали свою передовую мысль, новаторство и прогрессивный дух, сделав первые шаги среди женщин мусульманского Востока в различных направлениях искусства и науки.
Оставаясь верной своей духовной природе, азербайджанская женщина всегда достойно хранила величие своего имени, которое является символом элегантности, величия и красоты. На протяжении всей истории она писала яркие страницы нашего прошлого своей мудростью, деловитостью и чистотой.
Успешная реализация проектов, служащих нашим национальным интересам, под руководством первого вице-президента Азербайджанской Республики Мехрибан Алиевой является наглядным примером того, что азербайджанские женщины обладают богатыми духовно-интеллектуальными и высокими моральными ценностями.
Во всех великих достижениях независимого Азербайджана женщины имеют беспримерные заслуги. Азербайджанские женщины, как активные участники общественно-политических, социально-экономических, научно-культурных процессов в нашей стране, не жалея сил, вносят свой вклад в подъем нашей Родины.