İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda Həmkarlar təşkilatının 5 illik hesabat iclası keçirilib
13 mart 2024-cü il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda (İSİ) Həmkarlar təşkilatının 5 illik hesabat iclası keçirilib. Tədbirdə institutun rəhbərliyi, Elmi təşkilatların Birləşmiş Həmkarlar İttifaqının Rəyasət heyətinin üzvü, AR Elm və Təhsil Nazirliyi Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri, dosent İradə Mirzəzadə, şöbə və laboratoriya müdirləri və digər əməkdaşlar iştirak ediblər.
Öncə İSİ-nin icraçı direktor vəzifəsini müvəqqəti icra edən, t.e.d., dosent Elxan Səbziyevin rəhbərliyi ilə təşkilat üzvləri tərəfindən iclasın sədr və katibliyinə seçkilər keçirilib. Seçkilər nəticəsində İSİ-nin Kadrlar şöbəsinin müdiri Gülnar Quliyeva iclasın sədri, Zülal Cəbiyeva isə katibi təyin olunub.
İştirakçıları iclasın gündəliyindən irəli gələn məsələlərlə tanış edən G.Quliyeva İSİ-nin Həmkarlar təşkilatının 2018-2023-cü illər üzrə fəaliyyəti haqqında hesabatı təqdim etmək üçün sözü institutun Həmkarlar təşkilatının sədri Zəhra Əzizovaya verib.
Rəhbərlik etdiyi təşkilatın 5 illik fəaliyyəti haqda hesabatı təqdim edən Z.Əzizova İSİ rəhbərliyinin dəstəyi ilə Həmkarlar təşkilatı tərəfindən institut əməkdaşlarının rifah halının yaxşılaşdırılması, mədəni-kütləvi tədbirlərdə iştirakı və asudə vaxtın səmərəli keçirilməsinin təşkili istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər, əlilliyi olan əməkdaşların əmək haqqının  artırılması, maddi yardım və ödənişsiz tibbi müayinə kampaniyaları barədə ətraflı məlumat verib.
Sonra  dosent Elxan Səbziyev, AMEA-nın müxbir üzvü Kamil Ayda-zadə, professor Ramin Rzayev, r.e.d. İlqar Məmmədov, dosent Gülçin Abdullayeva çıxış edərək Həmkarlar təşkilatının sədri, İSİ-nin Elmi katibi Z.Əzizovanın təşkilata sədrlik etdiyi illər ərzində vəzifə öhdəliklərini layiqincə yerinə yetirməsi, sosial müdafiəsinin həyata keçirilməsi, Azərbaycanın müxtəlif guşələrinə səfərlərin təşkili ilə bağlı nümunəvi fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib, onun namizədliyinin yenidən irəli sürülməsini təklif ediblər.
Daha sonra Təftiş komisiyasının sədri Lalə Rzayeva tərəfindən komisiyanın 2018-2023-cü illər üzrə hesabatı təqdim olunub.
Sonra Həmkarlar təşkilatının və Təftiş komisiyasının yeni heyətinin müəyyənləşdirilməsi üçün səsvermə keçirilib. Nəticələrə əsasən, Həmkarlar təşkilatının sədri Zəhra Əzizova, üzvləri Gülnar Quliyeva, Zülal Cəbiyeva, Anar Rəhimov, Anar İsgəndərov, Ulduz İbrahimova, Natella Sadıqova, Təftiş komisiyasının sədri Lalə Rzayeva, üzvləri isə Bahar Həsənova və Fəxriyə Məmmədbağırova seçilib.
Daha sonra İradə Mirzəzadə çıxış edərək təmsil etdiyi elmi müəssisə ilə İdarəetmə Sistemləri İnstitutu arasında sıx əməkdaşlıq əlaqələrinin mövcud olduğunu bildirib. İSİ-nin Həmkarlar təşkilatı tərəfindən təqdim olunan hesabatı müsbət qiymətləndirib, öz vəzifə ödhəliklərini uzun illər layiqincə yerinə yetirən Z.Əzizovanı yenidən seçilməsi münasibətilə təbrik edib.

В Институте систем управления состоялось 5-летнее отчетное заседание профсоюзной организации
13 марта 2024 года в Институте систем управления министерства науки и образования АР состоялось 5-летнее отчетное заседание профсоюзной организации. В мероприятии приняли участие руководство института, член Президиума Объединенного профсоюза научных организаций, председатель профсоюзного комитета Института математики и механики Министерства науки и образования АР доцент Ирада Мирзазаде, заведующие отделами и лабораториями и другие сотрудники.
Сначала под руководством временно исполняющего обязанности исполнительного директора ИСУ д.т.н. доцента Эльхана Сабзиева членами организации были проведены выборы председателя и секретариата заседания. В результате выборов председателем заседания была назначена заведующая отделом кадров ИСУ Гюльнар Гулиева, а секретарем - Зулаля Джабиева.
Ознакомив участников с вопросами повестки дня заседания, Г.Гулиева передала слово председателю профсоюзной организации Института Захре Азизовой для представления отчета о деятельности профсоюзной организации ИСУ за 2018-2023 годы.
Представляя отчет о деятельности возглавляемой ей организации за 5 лет, З.Азизова подробно проинформировала о мероприятиях, проводимых профсоюзной организацией при поддержке руководства ИСУ по улучшению благосостояния сотрудников института, участию в культурно-массовых мероприятиях и организации эффективного досуга, о повышении заработной платы сотрудников с инвалидностью, о кампаниях по оказанию материальной помощи и бесплатным медицинским осмотрам.
Затем доцент Эльхан Сабзиев, член-корреспондент НАНА Камиль Айда-заде, профессор Рамин Рзаев, д.м.н. Ильгар Мамедов, доцент Гюльчин Абдуллаева в своих выступлениях высоко оценили образцовую деятельность, председателя профсоюзной организации, ученого секретаря ИСУ З. Азизовой, связанную с достойным исполнением должностных обязанностей, осуществлением социальной защиты, организацией поездок в различные уголки Азербайджана, за годы ее председательства в организации, и предложили вновь выдвинуть ее кандидатуру.
Затем председатель ревизионной комиссии Лала Рзаева представила отчет комиссии за 2018-2023 годы.
Затем было проведено голосование по определению нового состава профсоюзной организации и ревизионной комиссии. По результатам были избраны председатель профсоюзной организации Захра Азизова, члены Гюльнар Гулиева, Зулаля Джабиева, Анар Рагимов, Анар Искендеров, Улдуз Ибрагимова, Нателла Садыгова, председатель ревизионной комиссии Лала Рзаева, члены Бахар Гасанова и Фахрия Мамедбагирова.
Затем Ирада Мирзазаде в своем выступлении отметила, что между научным учреждением, которое она представляет, и Институтом систем управления существуют тесные отношения сотрудничества. Положительно оценив отчет, представленный профсоюзной организацией ИСУ, она поздравила З. Азизову, которая долгие годы достойно выполняла свои должностные обязанности, с переизбранием.