Akademik Asəf Hacıyev Malayziyada keçirilən beynəlxalq konfransda iştirak edib
Akademik Asəf Hacıyev 5-8 avqust 2024-cü il tarixlərində Malayziyanın paytaxtı Kuala Lumpur şəhərində keçirilən 18-ci Management Science and Engineering Management beynəlxalq konfransda iştirak edib.
A.Hacıyev konfransda “Queueing systems with moving servers and control problems” mövzusunda plenar məruzə ilə çıxış edib. İsveçin Umea Universitetinin professoru Yuri Belyaev və AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı Turan Məmmədovun həmmüəllifi olduğu məruzə konfransın xüsusi “Nominated Prize” mükafatına layiq görülub.
A.Hacıyev konfrans əsnasında, həmçinin “Əməliyyatların tətqiqatının tarixi və inkişafı” məruzəsilə çıxış edib.

Academician Asaf Hajiyev took part in the international conference in Malaysia
Academician Asaf Hajiyev took part in the 18th International Conference on Management Science and Engineering Management, held in the capital of Malaysia, Kuala Lumpur, from August 5 to 8, 2024.
At the conference A. Hajiyev delivered a plenary paper on “Queueing systems with moving servers and control problems”. The paper, co-authored by Professor Yuri Belyayev of the Swedish University of Umeå and Turan Mammadov of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, was awarded the Nominated Prize, a special prize of the conference.
During the conference A.Hajiyev also made a presentation on “History and Development of Operations Research”.