Akademik Asəf Hacıyev Malayziyada keçirilən beynəlxalq konfransda iştirak edib
Akademik Asəf Hacıyev 5-8 avqust 2024-cü il tarixlərində Malayziyanın paytaxtı Kuala Lumpur şəhərində keçirilən 18-ci Management Science and Engineering Management beynəlxalq konfransda iştirak edib.
A.Hacıyev konfransda “Queueing systems with moving servers and control problems” mövzusunda plenar məruzə ilə çıxış edib. İsveçin Umea Universitetinin professoru Yuri Belyaev və AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı Turan Məmmədovun həmmüəllifi olduğu məruzə konfransın xüsusi “Nominated Prize” mükafatına layiq görülub.
A.Hacıyev konfrans əsnasında, həmçinin “Əməliyyatların tətqiqatının tarixi və inkişafı” məruzəsilə çıxış edib.

Академик Асаф Гаджиев принял участие в международной конференции в Малайзии
Академик Асаф Гаджиев принял участие в 18-й Международной конференции по управленческим наукам и инженерному управлению (Management Science and Engineering Management), которая проходила с 5 по 8 августа 2024 года в столице Малайзии, Куала-Лумпуре.
На конференции А.Гаджиев выступил с пленарным докладом на тему «Queueing systems with moving servers and control problems». Доклад, написанный в соавторстве профессором шведского университета Умео Юрием Беляевым и сотрудником Института систем управления Министерства науки и образования Азербайджанской Республики Тураном Мамедовым, был удостоен специальной награды конференции “Nominated Prize” .
Во время конференции А.Гаджиев также выступил с докладом "История и развитие исследований операций".