Aktau yaxınlığında faciəli şəkildə həlak olanların xatirəsini ehtiramla yad edirik
25 dekabr 2024-cü il tarixində Bakı-Qroznı istiqamətində uçan “Azərbaycan Hava Yolları” şirkətinə məxsus “Embraer 190” sərnişin təyyarəsi Aktaunun hava limanından 3 km məsafədə qəzaya uğrayıb. Qəza nəticəsində 30-dan çox insan həlak olub, yaralananlar var.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 25 dekabr 2024-cü il tarixli sərəncamına əsasən, bu gün qəzaya uğrayanların xatirəsini yad etmək məqsədilə ölkə ərazisində matəm elan edilib.
Faciəli şəkildə həlak olanların ailə üzvlərinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir, yaralananların tezliklə şəfa tapmasını arzulayırıq.

Чтим память жертв трагедии под Актау
25 декабря 2024 года пассажирский самолет Embraer 190, принадлежащий компании «Азербайджанские авиалинии», следовавший по маршруту Баку-Грозный, разбился в 3 км от аэропорта Актау. В результате крушения более 30 человек погибли, есть раненые.
Согласно Распоряжению Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 25 декабря 2024 года, сегодня на территории страны объявлен траур в память о погибших.
Выражаем глубокие соболезнования родным и близким погибших, желаем скорейшего выздоровления пострадавшим.