Aktau yaxınlığında faciəli şəkildə həlak olanların xatirəsini ehtiramla yad edirik
25 dekabr 2024-cü il tarixində Bakı-Qroznı istiqamətində uçan “Azərbaycan Hava Yolları” şirkətinə məxsus “Embraer 190” sərnişin təyyarəsi Aktaunun hava limanından 3 km məsafədə qəzaya uğrayıb. Qəza nəticəsində 30-dan çox insan həlak olub, yaralananlar var.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 25 dekabr 2024-cü il tarixli sərəncamına əsasən, bu gün qəzaya uğrayanların xatirəsini yad etmək məqsədilə ölkə ərazisində matəm elan edilib.
Faciəli şəkildə həlak olanların ailə üzvlərinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir, yaralananların tezliklə şəfa tapmasını arzulayırıq.

We honor the memory of those killed in the tragedy near Aktau
On December 25, 2024, passenger plane Embraer 190 belonging to Azerbaijan Airlines, en route from Baku to Grozny, crashed 3 km from Aktau airport. More than 30 people were killed and others injured in the crash.
Following the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev on December 25, 2024, nationwide mourning has been declared today to honor the memory of the victims of this tragedy.
We extend our deepest condolences to the bereaved families and relatives, wish speedy recovery to the injured.