09.05.2025 / Mühüm xəbərlər
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) əməkdaşları dahi şəxsiyyət, unudulmaz lider Heydər Əliyevin məzarını anadan olmasının 102-ci ildönümü ilə əlaqədar olaraq ziyarət ediblər.
İSİ əməkdaşları dərin hörmət və ehtiram ifadəsi olaraq Ulu Öndərin və görkəmli oftalmoloq alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın məzarları üzərinə tər gül dəstələri qoyub, ruhları qarşısında baş əyiblər.
Müasir Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, müstəqillik və inkişaf naminə misilsiz xidmətləri olan Ümummilli Lider Heydər Əliyevin mənalı ömür yolu və siyasi fəaliyyəti Azərbaycan xalqının rifah halının yaxşılaşdırılması və müstəqilliyinə həsr olunmuşdur.
Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərlik etdiyi mütləq inkişafla müşayiət olunan dövrdə ölkədə dövlət-elm-istehsalat zəncirinin əsası qoyulub, elm, təhsil, informasiya texnologiyaları və digər sahələrdə sürətli inkişaf baş verib, istehsalat birlikləri, elmi tədqiqat müəssisələri yaradılıb. Ulu Öndərin ölkədə təhsilin inkişafına göstərdiyi müstəsna xidmətlərdən biri də Azərbaycan təhsilinin hüdudlarının genişləndirilməsi olmuşdur.
Heydər Əliyevin təşəbbüsü ilə Azərbaycanın qabaqcıl dünya dövlətləri sırasında öz layiqli yerini tutması və hərtərəfli inkişafı istiqamətində həyata keçirilən dövlət strategiyası bu gün ölkə başçısı cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir.
Əminliklə söyləmək olar ki, Ulu Öndərin əziz xatirəsi Vətənə dərin məhəbbəti olan hər bir azərbaycanlının qəlbində daim yaşayacaq.

Employees of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan visited the grave of brilliant personality, unforgettable leader Heydar Aliyev on his birthday.
As a sign of deep respect and veneration, members of the IСS staff laid bouquets of fresh flowers on the tomb of the great leader Heydar Aliyev and outstanding scientist-ophthalmologist, Academician Zarifa Aliyeva and paid tribute to his memory.
Heydar Aliyev, architect and founder of the modern Azerbaijan state, national leader, who made unparalleled contribution to the cause of independence and development, devoted his meaningful life and political activity to the improvement of the well-being and independence of the Azerbaijani people.
During the period of Heydar Aliyev's leadership, accompanied by absolute development of Azerbaijan, the foundation of the state-science-production chain was laid in the country, science, education, information technologies and other spheres developed rapidly, production associations and scientific-research institutions were established. One of the exceptional merits of the great leader in the development of education in the country was the expansion of the boundaries of Azerbaijani education.
The state strategy realized on Heydar Aliyev's initiative for comprehensive development and gaining a worthy place for Azerbaijan among the advanced states of the world is being successfully continued today by the head of state Ilham Aliyev.
We can say with confidence that the cherished memory of the great leader will always live in the hearts of every Azerbaijani who deeply loves the Motherland.