İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda açıq dərs keçirilmişdir
04 dekabr 2019-cu il tarixində İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda magistraturada tədris olunan “Texniki və texnoloji obyektlərin kompüter modelləşdirilməsi” fənnindən “Azərbaycan əhalisinin artımı” mövzusunda açıq dərs təşkil edilmişdir. İnstitutun II kurs magistrantı Ülviyyə Kadaşeva öz təqdimatında qeyd etmişdir ki, 1896-2016-cı illər üzrə olan statistik verilənlərə  əsasən əhalinin sayının dəyişməsi araşdırılmış, bu prosesə xətti və eksponensial modellər tətbiq edilərək, nəticələr müqayisə edilmişdir. Daha dəqiq nəticə verən riyazi model və statistik qiymətlərə əsasən 2029-cu ildə əhalinin sayı ilə bağlı proqnoz verilmişdir. Həmçinin, məsələnin həlli nəticəsində Visual Studio mühitində, C# proqramlaşdırma dilində yaradılmış proqram təminatınının interfeysi nümayiş etdirilərək, proqram haqqında qısa məlumat verilmişdir.
Açıq dərsdə İnstitutun direktoru, akademik Telman Əliyev, fənn müəllimi t.e.d. Fəhrad Paşayev, r.ü.f.d., dos. Elxan Səbziyev və Təhsil Şöbəsinin rəhbəri, r.ü.f.d. Sevinc Quliyeva iştirak etmişdir.

В Институте Систем Управления прошел открытый урок
4 декабря 2019 года в Институте Систем Управления был проведен открытый урок на тему «Увеличение населения Азербайджана» по предмету «Компьютерное моделирование технических и технологических объектов», преподаваемому в магистратуре. В своей презентации Ульвия Кадашева, магистрантка второго курса, отметила, что изменения численности населения были исследованы на основе статистических данных за 1896-2016 гг., и было произведено сравнение результатов с применением к этому процессу линейных и экспоненциальных моделей. На основе математическим моделям и статистическим оценкам, которые дают более точные результаты, был дан прогноз численности населения на 2029 год. Также был продемонстрирован программный интерфейс, созданный в итоге решения задачи в среде Visual Studio на языке программирования C#.
В открытом уроке приняли участие директор Института академик Тельман Алиев, преподаватель предмета д.т.н. Фахрад Пашаев, д.ф.м., доц. Эльхан Сабзиев и заведующая отделом образования д.ф.м. Севиндж Гулиева.