Elmi ictimaiyyətin nümayəndələri Fəxri xiyabanda ulu öndər Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib
Dekabrın 12-də AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) direktoru, akademik Telman Əliyev, AMEA Rəyasət Heyətinin üzvləri və aparatın struktur bölmələrinin rəhbərləri, o cümlədən institut və təşkilatların nümayəndələri müasir müstəqil dövlətimizin memarı və qurucusu, dünya şöhrətli siyasi xadim, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin vəfatının 16-cı ildönümü ilə əlaqədar Fəxri Xiyabana gələrək, ulu öndərin məzarını ziyarət ediblər.
Elmi ictimaiyyətin nümayəndələri dahi lider Heydər Əliyevin unudulmaz xatirəsinə bəslədikləri dərin hörmət və ehtiramın ifadəsi olaraq ulu öndərin məzarı üzərinə gül dəstələri qoyub, onun ruhu qarşısında baş əyiblər.

Representatives of the scientific community visited the grave of the great leader Heydar Aliyev in the Alley of Honor
12.12.2019 / Conferences, assemblies
On December 12, Director of the Institute of Control Systems (ICS) of ANAS Academician Telman Aliev and members of the Presidium of ANAS, heads of structural divisions of the apparatus, including representatives of institutes and organizations of the academy on the occasion of the 16th anniversary of the death of the architect and founder of our modern independent state, world-famous politician, national leader Heydar Aliyev visited his grave in Alley of Honor.
Representatives of the scientific community paid tribute to the great leader Heydar Aliyev and laid flowers on his grave.